چرا کولر کار نمی کند؟

هیچ چیز بدتر از یک روز گرم تابستانی نیست که  شما کار نمی کند. اما بهتر است بدانید اکثر مشکلات فنی کولر های گازی قابل حل هستند. اما یک نکته مهم وجود دارد ، و ان ان است که چرا کولر گازی من دچار نقص فنی شده است؟ چه عواملی موجب شده است که کولر گازی من کار نکند ؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چرا کولر گازی من کار نمی کند؟

اگر کولر گازی شما کار نمی کند، دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود. دلایل رایج عبارتند از کثیف یا مسدود بودن فیلترهای هوا، وجود مشکلاتی در کمپرسور یا مبرد کولر گازی و …..از جمله مواردی هستند که در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد می کنند و موجب می شوند کولر گازی کار نکند.

از جمله مواردی که بایستی در صورت کار نکردن کولر گازی چک کنید ، در لیست زیر برایتان آورده ایم.

  • مطمئن شوید که کولر گازی شما به برق وصل است

اگر کولر گازی شما اصلا کار نمی کند، ممکن است فقط به این دلیل باشد که برق دریافت نمی کند. تابلوی برق اصلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کولر گازی شما به منبع تغذیه متصل است.  چرا که گاهی اوقات یک کلید قطع می شود و شما به سادگی نیاز به تنظیم مجدد آن دارید.

اگر متوجه شدید که قطع کننده شما مرتباً خاموش می شود، لطفاً با یک برقکار ماهر تماس بگیرید زیرا به احتمال زیاد این مشکل در کولر گازی شما نیست، بلکه ممکن است در واقع یک مشکل الکتریکی باشد که باید فوراً برطرف شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا دو شاخه کولر گازی داغ می شود؟ کلیک کنید.

چرا کولر گازی من کار نمی کند؟

  • تنظیمات ترموستات را چک کنید

ساده به نظر می رسد، اما گاهی اوقات دلیل اینکه کولر گازی شما کار نمی کند به ترموستات مربوط می شود. به طوری که شاید فقط مجبور باشید باتری ها را عوض کنید. مطمئن شوید که ترموستات روشن است و تنظیمات را روی خنک شدن تنظیم کنید. دما را چند درجه کمتر از دمای فعلی اتاق تنظیم کنید و ببینید آیا کولر گازی روشن می شود یا خیر.

اگر مشکل کولر گازی شما با تنظیم ترموستات رفع نشد ، بایستی برای رفع مشکل قطعات دیگر کولر گازی را برسی کنید.

  • کندانسور کولر گازی را برسی کنید.

اگر کولر گازی شما کار می کند اما به اندازه کافی هوای خنک خارج نمی کند، وقت آن است که به بیرون بروید و به کندانسور خود نگاهی بیندازید. گاهی اوقات کندانسور توسط گرده، علف های هرز، و غیره کثیف و یا مسدود می شود. از این رو اگر متوجه کثیفی در کندانسور کولر گازی شدید ، سعی کنید تا جایی که ممکن است ، کثیفی ها را رفع کنید سپس مجددا به برسی کولر گازی بپردازید و ببینید که کولر گازی شما کار می کند یا خیر.

  • فیلترهای هوا را تمیز یا تعویض کنید

تمیز کردن یا تعویض منظم فیلترهای هوا در کولر های گازی بسیار مهم است زیرا فیلتر کثیف یا گرفتگی جریان هوای خنک را به خانه شما مسدود می کند. برای تمیز کردن فیلتر هوای کولر گازی به سادگی فیلتر کثیف را خارج کرده و آن را بشویید، صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس آن را تعویض کنید.

فیلتر هوای کثیف نه تنها در یک مورد بلکه در بسیاری از موارد می تواند موجب شود ، که فعالیت کولر گازی شما دچار مشکل شود.

اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هنوز با کولر گازی خود مشکل دارید، احتمالاً به دلیل مشکلی است که کمی پیچیده تر است  اما چه دلایل دیگری می توانند موجب کار نکردن کولر گازی باشد.

ممکن است موتور سیستم شما به دلیل مسدود شدن فیلتر سوخته باشد. به خاطر داشته باشید که موتورها در هر سرویس سالانه تست می شوند.

کولر گازی شما هوای گرم را می ‌دمد یا به طور کامل خاموش می‌شود ، فیلتر مسدود شده می‌ تواند باعث یخ زدن کویل‌ های تهویه مطبوع شود که روی کمپرسور تأثیر می ‌گذارد و در نتیجه جریان هوا را به دستگاه محدود می‌ کند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا پمپ کولر گازی ضعیف است؟ کلیک کنید.

کولر گازی شما هوای خنک نمی ‌دمد ، کویل‌ های کثیف در کولر گازی روی واحد های بیرونی و داخلی می ‌توانند باعث ایجاد مشکل شوند.

کمپرسور کلر گازی شما خراب شده است ، ممکن است به دلیل راه ‌اندازی اولیه بد سیستم، خازن‌های کارکرده، یا پیمانکاران بی‌ تجربه یا آموزش ‌دیده ضعیف باشد. رفع این مشکل بسیار مهم است زیرا کمپرسور قلب کولر گازی به شمار می رود.

چرا کولر گازی من کار نمی کند؟

خرید کولر گازی

به تازگی کارشناسان متوجه شده ان که برند جنرال گلد یکی از بهتر برند های موجود در بازار است . اما به نظر شما چه چیزی نظر ان ها را اینگونه به این سمت سوق داده است؟ تمامی قطعات استفاده شده در کولر گازی از جنس مس هستند . همان طور که می دانید مس هنگام قرار گیری در معرض آب هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد. و مانند آهن دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود.

این موضوع سبب شده است که برند جنرال گلد به دلیل اینکه تمامی نکات را برای جلب رضایت مشتری در نظر گرفته است ، بهترین محصول برای خرید باشد.

یکی از بهترین راه های خرید کولر های گازی جنرال گلد ، مراجعه به وب سایت جنرال گلد است . چرا که شما می توانید با خرید محصول مورد نظر خود از وب سایت جنرال گلد از خدمات ، ارسال رایگان ، نصب رایگان، گارانتی ۲۴ ماهه ، خرید به صورت اقساطی و… بهره مند شوید.

از جمله پر فروش ترین کولر های گازی جنرال گلد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از ویژگی های محصولات سرمایشی و گرمایشی جنرال گلد از وب سایت جنرال گلد بهترین انتخاب  را انجام داده و در صورت تمایل خرید را از سایت رسمی جنرال گلد انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *