چگونه از کولرگازی مراقبت کنیم؟

چگونه از کولر گازی مراقبت کنیم؟

چگونه از کولرگازی خود مراقبت کنیم و عمر مفید آن به طور قابل توجهی افزایش دهیم؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است اما نیاز به یک سری کارهای عملی دارد که بایستی به طور دقیق صورت گیرد. بهتر است بدانید مراقبت و تمیز کردن دوره ای کولرگازی علاوه بر افزایش عمر مفید، به کاهش هزینه های دوره ای کولرگازی نیز کمک می کند. در این مطلب از وب سایت جنرال گلد با ما همراه باشید تا شما را با روش های نگهداری و استفاده درست از کولرگازی آشنا کنیم.

سرویس کولرگازی چه اهمیتی دارد؟

اگر قصد خرید کولرگازی را دارید اولین نکته که بایستی بدانید داشتن وقت و تایم کافی برای تمیز کردن و سرویس دوره ای کولرگازی است. چرا که در غیر این صورت کولرگازی شما عملکرد مناسبی نخواهد داشت و در مدت زمان کوتاهی چار نقص فنی خواهد شد.

سرویس دوره ای موجب می شود عمر مفید کولرگازی شما به طور قابل توجهی افزایش یابد. با انجام سرویس دوره و مراقبت صحیح از کولرگازی می توانید از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

از دیگر اهمیت سرویس دوره ای کولرگازی می توان به شارژ کولرگازی اشاره کرد. شارژ در زمان درست و به موقع کولرگازی موجب می شود که کولرگازی شما بهترین عملکرد سرمایش و گرمایش داشته باشد و از بروز مشکلات ناشی از کمبود گاز مبرد جلوگیری شود.

سرویس کولرگازی چه اهمیتی دارد؟

به چه صورت باید از کولرگازی خود مراقبت کنیم؟

برای نگهداری مناسب و استفاده اصولی از کولرگازی خود بایستی اطلاعات کافی در مورد تمیز کردن و نحوه مراقبت از قطعات مهم کولرگازی را داشته باشید. از جمله مواردی که باید برای افزایش طول عمر کولرگازی و مراقبت از کولرگازی انجام دهید، به شرح زیر است.

تمیز کردن و یا تعویض کردن فیلتر هوای کولرگازی

فیلترهای هوا در کولرگازی نقش مهمی در عملکرد صحیح کولرگازی ایفا می کنند، از وظایف این فیلتر می توان به جلوگیری از ورود گرد و غبار به محیط اشاره کرد. اگر فیلتر هوا در کولرگازی نباشد، هوای کثیف و پر از میکروب و گرد وغبار وارد محیط می شود. از این رو تمیز کردن دوره ای فیلتر هوا از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای تمیز کردن فیلتر هوای کولرگازی کافی است، درب کشویی یونیت داخلی را باز کنید، فیلتر هوا را خارج کنید و بشویید و پس از خشک شدن مجددا سرجای خود قرار دهید. همچنین بهتر است هر سه ماه یک بار در صورت استفاده ی مداوم فیلتر هوای کولرگازی را تعویض کنید.

تمیز کردن کویل های کندانسور و اواپراتور کولرگازی

کویل های اواپراتور و کندانسور را بایستی هر سال و به صورت دوره ای تمیز کنید. در نتیجه فعالیت مستمر انواع آلودگی ها، گرد و غبار و میکروب ها در کویل ها جمع می شوند. وجود این آلودگی ها باعث کاهش قدرت عملکردی کولرگازی خواهد شد و کولرگازی شما دیگر مثل سابق نمی تواند محیط را خنک و یا گرم کند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات تمیز کردن دوره ای از اهمیت زیادی برخوردار است.

یونیت خارجی خود در جایی به دور از گرد و غبار قرار دهید

از آنجایی که یونیت خارجی کولرگازی در محیط بیرون قرار میگیرد، از این رو بایستی دستگاه خود را به صورت مرتب تمیز کنید تا گرد و غبار به کاهش عملکرد کولرگازی منجر نشود.

سرویس دوره ای گاز مبرد

گاز مبرد یکی از اجزای اصلی کولرگازی، به صورتی که در صورت عدم وجود این گاز کولرگازی فعالیت نمی کند، به این ترتیب بایستی از یک تکنسین مجرب برای بررسی گاز مبرد کولرگازی خود کمک بگیرد تا در صورت نیاز به شارژ آن بپردازند. عدم وجود گاز مبرد موجب می شود کولرگازی خنک نکنید و گرمایش کولرگازی نیز کار نکند.

کمک گرفتن از تعمیرکار مجرب برای تعمیر

اگر کولرگازی شما دچار مشکلات عملکردی شده است، بایستی برای رفعدد مشکل از یک تعمیرکار و تکنسین مجرب در این زمینه کمک بگیرید. تعمیرکار مجرب در این زمینه می تواند مشکل را به درستی تشخیص دهد و در کوتاه مدت به رفع آن بپردازد. از این رو اگر کولرگازی صدا می دهد و یا لرزش دارد، بهتر است برای رفع مشکل از یک تکنسین مجرب در این زمینه کمک بگیرد.

به چه صورت باید از کولرگازی خود مراقبت کنیم؟

به صورت یکسره از کولرگازی استفاده نکنید

از کولرگازی خود به صورت ایمن استفاده کنید، به گونه ای که اگر کولرگازی شما به صورت یکسره کار کند، حتی زمان هایی که در خانه نیستید، باعث می شود کارایی کولرگازی شما به صورت قابل توجهی کاهش یابد، از این رو بهتر زمان‌هایی که در خانه نیستید، کولرگازی خود را خاموش کنید و یا از تایمر کولرگازی استفاده کنید. استفاده از تایمر کولرگازی موجب می شود کولرگازی شما حتی شده مدت زمان کوتاهی استراحت کند. به این ترتیب کارایی و عمر مفید کولرگازی شما به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

خرید یک برند معتبر و با کیفیت

خرید یک برند با کیفیت و معتبر موجب می شود از صحت اصل بودن قطعات داخلی کولرگازی اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی و مشکلات از گارانتی محصول استفاده کنید. همچنین خرید از یک نمایندگی معتبر موجب می شود تا سرویس دوره ای به درستی و اصولی به کمک تکنسین های مجرب صورت بگیرد.

یکی از نمایندگی هایی که بهترین کیفیت از کولرگازی را به شما ارائه می دهد، نمایندگی جنرال گلد است. این نمایندگی با فروش کولرهای گازی جنرال گلد در انواع اسپلیت، ایستاده، پنجره ای، داکت اسپلیت و … مطرح است. از خدمات پس از فروش این نمایندگی می توان به نصب رایگان، ارسال رایگان، اطلاع کاربران برای سرویس دوره ای و روش های افزایش طول عمر کولرگازی و … اشاره کرد.

سخن پایانی

و در پایان بهتر است بدانید خرید کولرگازی به تنهایی کافی نیست و بهتر است اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری و استفاده از آن را داشته باشید.

1 دیدگاه برای “چگونه از کولرگازی مراقبت کنیم؟

  1. اشتراک‌ها: چگونه صدای کولر گازی را کم کنیم؟ + بررسی دلایل و راهکارهای حل مشکل - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *