چرا سرمای کولر گازی کم شده؟

آیا کولر گازی شما هوای سرد نمی دهد؟ آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که از خواب بیدار شوید یا به خانه بیایید و متوجه شوید که کولر گازی شما به درستی کار نمی کند. این نه تنها بسیار ناراحت کننده است، بلکه می تواند خطراتی برای سلامتی شما، خانواده و هر حیوان خانگی که ممکن است در خانه داشته باشد. اما چرا خطر ؟! در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این موضوع آشنا کنیم.

به چه دلایلی کولر گازی سرما نمی دهد؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود کولر گازی شما گردش هوای سرد را متوقف کند. برخی از دلایل ساده هستند و می توان بلافاصله از آن ها را رفع کرد  ، در حالی که برخی از نقوص فنی نیاز به کمک متخصص دارند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا کولر سرما نمی دهد؟ کلیک کنید.

کولر گازی چگونه کار می کند؟

به منظور درک بهتر آنچه ممکن است باعث شود کولر گازی شما به درستی کار نکند، دانستن نحوه عملکرد آن ضروریث خواهد بود.

از آنجایی که کولر گازی از گاز مبرد مایع استفاده می کند. این مایع از روی کویل های اواپراتور داخلی عبور می کند تا گرمای داخل خانه شما را جذب کند. جذب گرما این مایع را به گاز یخی تبدیل می کند. فن کولر گازی  در آن کویل ‌های خنک‌ شده با مبرد می‌ وزد و هوای سرد را از طریق کانال بیرون می‌ کشد تا به داخل خانه گردش کند.

گاز مبرد، گرما را به واحد متراکم کننده بیرون می برد، جایی که پس از انتشار گرما به هوای بیرون، به مایع تبدیل می شود. این چرخه بارها و بارها تکرار می شود تا خانه شما خنک شود. با این همه مراحل، چندین چیز وجود دارد که می تواند مشکل ایجاد کند. از جمله دلایلی که تاثیر به سزایی در سیستم سرمایشی کولر گازی دارند؟

کولر گازی چگونه کار می کند؟

  • نشتی یا کم مبرد

مبرد، یا R410A، ماده شیمیایی است که کل فرآیند سیرمایشی را به حرکت در می آورد. اگر کولر گازی مرکزی شما هوای سرد نمی‌ دمد، ممکن است مشکل از مبرد باشد. چرا که ممکن است گاز مبرد رو به اتمام باشد و نیاز به تعمیر و سرویس گاز مبرد باشد.

یکی از بد ترین نقوص فنی که در کولر های گازی رخ می دهد،  نشتی کولر گازی نه تنها از خنک شدن مناسب کولر گازی جلوگیری می کند، بلکه می تواند باعث بروز مشکلات دیگری در خانه شود. به عنوان مثال، هنگامی که متوجه شدید محیط به اندازه کافی خنک نیست، سطح رطوبت در خانه شما افزایش می یابد و باعث می شود که محیط گرم تر شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با آیا استفاده از کولر گازی ضرر دارد؟  کلیک کنید.

  • فیلتر هوای کثیف یا مسدود شده است

یکی دیگر از مشکلات رایج در کولر های گازی فیلترهای کثیف یا گرفتگی هستند. در تمام طول سال، فیلتر هوا ، مو، پرز، گرد و غبار و گرده را به دام می اندازند. از این رو  اگر مرتباً تعویض نشوند، می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

هنگامی که این اتفاق رخ می دهد ، هوا نمی تواند به درستی در محیط به درستی جریان یابد و کولر گازی شما ممکن است خاموش شود زیرا نمی تواند هوای کافی دریافت کند ،در نتیجه دمای محیط  افزایش می یابد.

بهتر است بدانید اگر فیلتر هوای کولر گازی را مرتب تمیز نکنید و تعویض نکنید ،  گرفتگی فیلتر می تواند باعث فرسودگی قطعات کولر گازی شود ، که در ادامه منجر به هزینه هنگفتی خواهد شد. گرفتگی فیلتر همچنین می تواند روی سیم پیچ اواپراتور و کندانسور تأثیر بگذارد و مشکل بسیار بزرگتری ایجاد کند.

نکته : علاوه بر تمیز کردن معمول، فیلتر های کولر گازی بایستی هر سه ماه یکبار تعویض شوند.

  • در سیم پیچ یا کندانسور اواپراتور مشکل وجود دارد

همان طور که در پاراگراف بالا گفتیم فیلترهای در کولر گازی تمام تلاش خود را می کنند تا کویل ها را تمیز نگه دارند و از ورود گرد و غبار به آن منطقه جلوگیری کنند ، با این حال، حتی کویل ها نیز به مرور زمان فرسوده می شوند.

نکته: به دلیل رطوبت ثابت، کویل اواپراتور داخلی می تواند در معرض مشکلات کپک باشد. همچنین اگر گاز مبرد در سیستم تمام شود، کویل ‌ها می‌ توانند یخ بزنند و این موضوع ارتباطی با فصل ندارد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه  چرا موتور کولر گازی داغ می کند؟ کلیک کنید.

  • رجیسترهای ( دریچه ) مسدود شده است

درست مانند فیلترهای هوا که مسدود می شوند و جریان هوا را محدود می کنند، یک رجیستر (یا دریچه) مسدود شده می تواند موجب این شود که هوای سرد وارد محیط نشود. یک رجیستر هوای برگشتی را به سیستم می‌ برد و دریچه ‌های تامین هوای مطبوع را به داخل محیط می‌ فرستند. از این رو گرفتگی هر دو باعث ایجاد مشکل می شود.

سیستم تهویه در سراسر محیط اجرا می شود و اگر چیزی باعث انسداد یا نشتی در کانال شود، بر سیستم سرمایشی کولر گازی تأثیر می گذارد. پارگی یا سوراخ در کانال ممکن است به این معنی باشد که هوای سرد شما ممکن است از یک جای دیگر نشت می کند.

هنگامی که چیزی هوا را در نزدیکی خود دریچه محدود می کند، تنها اتاقی که در آن دریچه دارد ممکن است گرمتر از بقیه جا ها باشد. این نشانه خوبی است که ممکن است مشکل تهویه در مجاری که هوای مطبوع اطراف خانه یا محل کار شما را تامین می کنند وجود داشته باشد.

  • مشکل ترموستات

ترموستات جایی است که همه کارها شروع می شود. کولر گازی تا زمانی که دمای هوا در اتاق بالاتر از تنظیم کنترل نباشد روشن نمی شود. اولین قدم این است که مطمئن شوید تنظیمات ترموستات تغییر نکرده است. مطمئن شوید که روی خودکار یا خنک تنظیم شده است. گاهی اوقات، یک ترموستات به جای خنک کردن، روی حرارت تنظیم می شود که باعث ایجاد مشکل می شود.

اگر ترموستات به درستی تنظیم شده باشد و کولر گازی هنوز روشن نشود، ممکن است خطا مربوط به خود ترموستات باشد. اگر باتری مصرف می کند، بررسی کنید و در صورت لزوم باتری را تعویض کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد، تماس با متخصص  حرفه ای تماس بگیرید.

کولر گازی چگونه کار می کند؟

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی با بهترین کیفیت یکی از دغدغه های کاربران است. اما به راستی کدام کولر گازی می تواند با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خیال ما را راحت کند؟

اگر به برسی نظرات کاربران کولر گازی گازی بپردازیم ، ( برای برسی این موضووع می توانید، روی لینک نظرات کاربران در رابطه با کولر های گازی جنرال گلد کلیک کنید ) متوجه خواهید شد کولر های گازی جنرال گلد نه تنها از نظر کاربران بلکه از نظر کارشناسان ، کولر جنرال گلد ۱۲۰۰۰ و کولر جنرال گلد ۲۴۰۰۰ بهترین برند موجود در بازار ایران به شمار می روند .

اگر به دنبال خرید کولر گازی جنرال هستید می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد جهت دیدن و خرید محصولات با کیفیت بپردازید.

همچنین جالب است بدانید  با خرید از وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد می توانید ، از خدمات ارسال رایگان ، مرجوع کالا در صورت نارضایتی ، نصب رایگان ، خرید اقساطی و …. بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *