تعمیر،نصب و سرویس کولر گازی جنرال گلد

کلیه محصولات جنرال گلد دارای گارانتی و خدمات پس از فروش دو شرکت “مدیا شتاب ارس” و “زیرک صنعت همیار” می‌باشند و در طول مدت گارانتی لزوما توسط افراد مجاز و مراکز سرویس مجاز شرکت صورت می‌پذیرد. همچنین ضمانت نامه دستگاه تا زمانی که توسط متخصصین ذیربط انجام شود، معتبر و جاری است.

 • زمان شروع گارانتی

در زمان نصب، دستگاه کولر گازی توسط مراکز مجاز خدمات پس از فروش توسط نصاب بر لحاظ صحت و سلامت بررسی می‌گردد و پس از بررسی شرایط محل نصب اقدام به نصب دستگاه می‌کند. پس از اتمام مراحل نصب سریال دستگاه که روی بسته بندی دستگاه درج شده است به شرکت ارسال می‌گردد و ضمانتنامه از همان لحظه فعال و جاری می‌گردد.

 • گارانتی قطعات کولر گازی

کمپرسور اصلی ترین قطعه و قلب تپنده در مدار کولر گازی می‌باشد و اهمیت این قطعه بر هیچ کس پوشیده نیست لذا شرکت جنرال گلد کمپرسور کولر گازی را به مدت ۵ سال (۶۰ ماه) تحت گارانتی خود قرار داده است و سایز قطعات یک سال و نیم (۱۸ ماه) می‌باشد که پس از نصب و تاریخ صدور فاکتور تحت ضمانت این شرکت است.

 • وظایف خریداران کولر گازی جنرال گلد

مهم ترین وظیفه مصرف کنندگان این است که در ابتدا از مراکز معتبر و نمایندگی های رسمی جنرال گلد خریداری کنند. سپس نسبت به پلمپ بودن و سلامت بسته بندی اطمبنان حاصل کنند. بررسی دستگاه به لحاظ سلامت و برگه گارانتی و قطعات جانبی از جمله مواردی است که با مشورت نصاب مجاز شرکت صورت می پذیرد. همچنین شرایط نصب از هر لحاظ به عهده خریدار و مصرف کننده است تا نصاب در شرایط ایده‌آل اقدام به نصب کند. یکی از موارد مهم در این راستا این است که اگر نصب کمپرسور در پشت بام روی نما و یا در ارتفاع است تهیه وسایل نصب مانند؛ دار بست نردبان و… را آماده سازی کند. رعایت و ایجاد شرایط ایمنی در زمان نصب نیز نکته ای است که خریداران به عهده می گیرند.

 • شرایط تعویض قطعه در گارانتی کولر گازی 

لازم است که این نکته را بدانیدکه در طول مدت زمان گارانتی در صورت اینکه نیاز باشد قطعه ای تعویض گردد آن قطعه از زمان نصب و تعویض به مدت شش ماه مجدداً ضمانت می گردد و قطعات دیگر کماکان برطبق زمان کارکرد تحت گارانتی می باشد که این سرویس و اجرت در زمان گارانتی رایگان بوده و مشتری مبلغی را به سرویس کار نمی‌پردازد.

نکاتی که باعث ابطال گارانتی و ضمانت نامه کولر گازی می گردد.

ممکن است شرایطی به وجود آید که کولر گازی از گارانتی خارج شود لذا مصرف کنندگان جهت بهره مندی از شرایط ضمانت لازم است که این نکات را بدانند و رعایت کنند در غیر اینصورت دستگاه شامل گارانتی نمی شود و مسئولیت هزینه‌ها و عواقب آن به عهده خریدار محترم می باشد.

 • گم شدن برگه گارانتی

برگه ضمانت نامه حاوی مطالبی است از جمله شماره سریال دستگاه، مشخصات فنی دستگاه، زمان تولید، زمان نصب شرایط و مفاد گارانتی و همچنین مشخصات و مهر نصب مجاز می باشد به نوعی این برگه شناسنامه کولر گازی است که در طول مدت گارانتی باید از آن مراقبت کرد تا در صورت نیاز به شرکت یا سرویس کار ارائه گردد لذا جهت برخورداری از گارانتی لزوماً در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

 • بلایای طبیعی و آتش سوزی

اگر دستگاه بر اثر بلایای طبیعی مانند سیل ،زلزله و … دچار آسیب دیدگی گردد که شامل گارانتی نمی شود. آتش سوزی محل نصب یا آتش گرفتن دستگاه نیز باعث می‌شود که دستگاه از گارانتی خارج شود و تمامی هزینه‌های تعمیر و بازسازی آن به عهده مشتری میباشد.

 • کابل کشی استاندارد

فرایند کابل کشی و تغذیه برق دستگاه باید طبق استاندارد اداره برق و بر اساس شرایط اعلامی توسط شرکت جنرال گلد باشد آسیب وارده به کولر گازی به علت کارکرد خارج از ولتاژ هایی که شرکت در بروشور اعلام کرده یا به دلیل نوسانات شبکه برق و یا استفاده غیرقانونی از انشعابات است، کولر گازی را از ضمانت خارج می کند.

 • عدم تناسب ظرفیت دستگاه با محل نصب

کولر گازی در ظرفیت های متفاوت تولید و به فروش می‌رسد اگر دستگاه تناسبی با نیاز سرمایش محل نصب نداشته باشد از گارانتی خارج می‌شود
برای جلوگیری از اتفاق و خرید مناسب لازم است که از طریق مراکز مجاز ابتدا درخواست کارشناس شود تا محل نصب قبل از خرید بازدید شود و دستگاه متناسب با نیاز محل انتخاب و خریداری شود در این زمینه فروشندگان و نمایندگی های مجاز می توانند یاری رسان شما باشند.

 • جابجایی محل نصب

کولر گازی جنرال گلد فقط در محلی که برای بار اول توسط نصاب مجاز نصب میشود و گزارش آن به شرکت ارسال شده گارانتی می شود لذا قبل از تصمیم گیری در زمینه تغییر محل نصب باید در جریان باشید که دستگاه به دلیل آسیب و مشکلات به وجود آمده در زمان جابجایی از شرایط ضمانت خارج میشود.

 • خط خوردگی در شماره سریال تغییرات در پلاک دستگاه

هرگونه تغییرات دستی در برگه گارانتی شماره سریالی تاریخ نصب توسط افراد غیر مسئول یا غیر مجاز باعث ابطال آن می شود پلاک مشخصات کولر گازی که روی بدنه آن الصاق شده است نیز شامل این موضوع می شود این موارد به هیچ وجه از چشم سرویسکاران و مسئولین شرکت پوشیده نیست لذا در کنار حفظ و نگهداری از ضمانت نامه به هیچ وجه به مندرجات در برگه و پلاک دستگاه دست نزنید.

 • سلامت محیط محل نصب

محل نصب کولر گازی جنرال گلد باید عاری از هر گونه گرد و خاک غیرمتعارف گازهای سمی و خورنده بخار حاصل از میعان یا تبخیر انواع روغن،…. و به طور کلی مکان های صنعتی و همراه با لرزش و آلوده باشد موارد ذکر شده آسیب جدی به مدارها و قطعات مکانیکی کمپرسور و لوله کشی مسی دستگاه وارد می‌کند لذا نصب کولر گازی در این اماکن یا محیط ها مشابه دستگاه را از شرایط گارانتی خارج می کند.