چرا کولر بوی بد می دهد؟

کولر گازی من بو می دهد ، اما چگونه از شر این بوها خلاص شویم؟ منبع این بو ها کجا می تواند باشد؟ در رابطه با سوال دوم که منبع بو ها کجا می تواند باشد ، اگر کولر گازی شما به درستی تهویه نشود و کویل های کولر گازی کثیف باشند. این عوامل می تواند باعث ایجاد بوی کپک زدگی در محیط شما شوند.

جالب است بدانید کویل های کثیف می تواند یکی از عوامل کپک زدگی در کولر گازی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با دلایلی که می توانند در ایجاد بوی بد دخیل باشند آشنا کنیم.

دلایلی که موجب می شود کولر گازی شما بوی نا مطلبوبی بدهد؟

آیا بوی نامطبوعی در محیط خانه شما وجود دارد که به محض روشن شدن کولر گازی بدتر می شود؟ در حالی که می خواهید دلیل آن را پیدا کنید و بوی آن را در اسرع وقت از بین ببرید، ممکن است ندانید که می تواند خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا باد کولر گازی گرم می شود؟ کلیک کنید.

از این رو در ادامه شما را با رایج ترین دلیل رایج برای بوی بد یک کولر گازی و راه حل هایی که می توانید برای از بین بردن آن استفاده کنید، بپردازیم.

بوی دود : کولر گازی موتوری مانند خودرو ندارند. این بدان معناست که هیچ توضیحی برای بوی اگزوز ماشین تهویه مطبوع خانه شما وجود ندارد. با این حال، کولر گازی شما از برخی مایعات استفاده می کند، و هنگامی که آنها گرم می شوند، تمایل دارند بوی دود اگزوز خودرو را بگیرند.

و این بوی خاص معمولاً می تواند به این معنی باشد که سیستم تهویه مطبوع خانه شما مقداری نشت مبرد دارد. مبرد یک عامل خنک کننده در داخل کولر گازی شما است و اگر نشت کند می تواند بر عملکرد کولر تأثیر بگذارد. همچنین می تواند مواد شیمیایی را در هوا آزاد کند و به محیط زیست آسیب برساند.

فریون یک کلروفلوئوروکربن است و معمولاً به عنوان مبرد در دستگاه های تهویه مطبوع استفاده می شود، فریون گرما را از هوای داخل خانه می گیرد و آن را در بیرون آزاد می کند.

این امر برای محیط زیست بسیار خطرناک باشد . اگر متوجه بوی فریون شدید و یا نشتی مبرد را در کولر گازی خود دارید بایستی هر چه سریع تر مشکل کولر گازیخود را رفع کنید.

دلایلی که موجب می شود کولر گازی شما بوی نا مطلبوبی بدهد؟

بوی سوختن پلاستیک و یا اتش : یک کولر گازی دارای قطعات الکتریکی زیادی در داخل خود است. اگر بتوانید بوی پلاستیک در حال سوختن را از کولر گازی خود تشخیص دهید، به احتمال زیاد به این معنی است که یک یا چند قسمت از سیستم در حال سوختن هستند. از این رو اگر همچین بو هایی را استشمام کردید، هر چه سریع تر کولر گازی خود را خاموش کنید تا از مشکلاتی که قرار است رخ دهد جلوگیری کنید.

همچنین بهتر است بوی سوختن تهویه مطبوع نیز می تواند به دلیل نشستن گرد و غبار در کولر های گازی پس از عدم استفاده طولانی مدت باشد. هنگامی که یک کولر گازی برای مدت زمان زیادی  بدون استفاده باقی می ماند و پس از مدتی شروع به فعالیت کند،  می تواند باعث سوختن گرد و غبار و در نتیجه ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی شود.

اگر بوی پلاستیک در حال سوختن همچنان ادامه داشت ، مطمئن شوید که دستگاه خود را خاموش کرده اید . چرا احتمال اینکه آتش سوزی رخ دهد زیاد است.

بوی تخم مرغ فاسد: صاحبان خانه ، اگر بوی تخم مرغ گندیده را در خانه خود حس کردید، هرگز آن را نادیده نگیرید، زیرا چیزی که بو می کنید نشت گاز است. به ویژه نشت گوگرد می تواند همچین بویی را در محیط شما ایجاد کند.

در حالی که گاز طبیعی بی بود است ، تولیدکنندگان ملزم به اضافه کردن مرکاپتان که یک ماده شیمیایی است ، هستند تا بوی متمایز تخم مرغ فاسد را برای شناسایی نشت گاز طبیعی به آن بدهند. تا کاربران هر چه سریع تر بوی را تشخیص دهند و در صدد رفع ان بر آیند.

توجه داشته باشید ، زمانی که بوی تخم مرغ فاسد شده را در محیط خانه خود استشمام می کنید بهتر است موارد زیر را رعایت کنید :

  • از هیچ چیز الکتریکی استفاده نکنید.
  • از فندک یا کبریت استفاده نکنید.
  • اگر شمع روشن یا شعله باز دارید، هر چه سریع تر آن را خاموش کنید.
  • تا جایی که امکان دارد پنجره ها و در ها را باز کنید.
  • منبع گاز را قطع کنید.
  • ساختمان را به سرعت تخلیه کنید.

بوی پوسیدگی : بوی پوسیدگی نیز می تواند ناشی از گیرکردن حیوانات مرده در کولر گازی شما باشد. پرندگان و حشرات می توانند در این فضاهای کوچک لانه کنند و اغلب به دام می افتند و باعث بوی بد کولر گازی می شوند.

بوی کپک زده  : بوی کهنه و کپک زدگی یکی از رایج ترین بوهای کولر گازی است. اگر کولر گازی  شما چنین بویی می دهد، معمولاً به دلیل تجمع آب در خط تخلیه و سیستم زهکشی ایجاد می شود. این مشکل خط زهکشی می تواند باعث رشد کپک و قارچ شود.

بوی کپک زده کولر گازی نیز می تواند ناشی از کثیف بودن فیلتر هوا باشد. به عنوان مثال، اگر در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید و دستگاه تهویه مطبوع خود را پس از مدت زمان طولانی روشن می کنید، ممکن است رطوبت در فیلترها ایجاد شود که به فیلتر هوای جدید نیاز دارد.

همچنین، ممکن است در مورد سندرم جوراب کثیف شنیده باشید. این زمانی است که بوی کپک که بوی جوراب کثیف می دهد از کولر گازی شما در اولین روشن کردن آن خارج می شود. در اثر تجمع رطوبت، کثیفی و گرد و غبار ایجاد می شود، اگر به آن رسیدگی نشود، باکتری ها می توانند تکثیر شوند.

برای جلوگیری از سندرم جوراب کثیف، شرکت گرمایشی و سرمایشی شما باید خطوط و مجاری مبرد شما را به طور مناسب تمیز کند و همچنین منبع مشکل را پیدا کند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با مقایسه کولر گازی جنرال گلد کلیک کنید.

دلایلی که موجب می شود کولر گازی شما بوی نا مطلبوبی بدهد؟

چگونه بوی بد کولر گازی خود را از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی نا مطلبوب کولر گازی بایستی تمام برق را قطع کنید و سپس تعمیر کولر گازی را به صورت ایمن شروع کنید. سعی کنید فیلتر هوای کولر گازی را عوض کنید و کویل ها ، خطوط انتقال آب و … را نیز تمیز کنید تا بتوانید بهترین بازدهی را از کولر گازی خود به دست آورید.

همچنین شما می توانید برای برسی و تعمیر کولر های گازی خود به وب سایت جنرال گلد مراجعه کنید و با تماس با پشتیبانی سایت در خواست یک تکنسین ماهر را انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع مشکل شما بیایند.

همچنین شما می توانید با مراجعه به وب سایت جنرال گلد از کولر های گازی جنرال گلد دیدن فرمایید و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *