کولر های گازی چند آمپر برق مصرف می کنند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک کولر گازی چند آمپر انرژی مصرف می کند ؟ هزینه هایی که برای شما به عنوان هزینه آب و برق صرف می شود بسیار زیاد است ؟ می خواهید بدانید به طور متوسط یک کولر گازی چه میزان انرژی مصرف می کند؟ برای دریافت پاسخ سوال خود با ما همراه باشید.

مصرف انرژی در کولر های گازی

همان طور که می دانید یک کولر گازی ۲۴۰۰۰ ولتی به طور معمول ۱۵ تا ۶۰ آمپر جریان دارد که ممکن است تا ۴۰ درصد  هزینه قبض برق شما را صرف فعالیت کولر گازی شده است. اما درست درست ترین پاسخ را زمانی می توان داد که مدل دقیق کولر گازی شما برسی شود و کارشناس مطمئن شود که کولر گازی شما فاقد هر گونه نقص فنی است ، چرا که وجود هر گونه مشکل فنی درکولر گازی شما می تواند در افزایش هزینه های مصرفی تاثیر شایانی داشته باشد.

به عنوان مثال کولر های گازی ۲۴۰۰۰ بدون اینورتر از جمله واحد های تهویه هستند که انرژی زیادی صرف می کنند. اما به طور قطع می توان این موضوع را در کولر گازی جنرال گلد رد کرد ، چرا که کولر جنرال گلد ۲۴۰۰۰ مصرف انرژی پایینی دارد . یکی از دلایل رایج این موضوع می توان به مجهز بودن به اینورتر کولر گازی اشاره کرد.

مصرف انرژی در کولر های گازی

روش های اندازه گیری مصرف انرژی کولر گازی

بهترین روش برای تعیین میزان مورد نیاز آمپر در یک کولر گازی می توان به اصلی ترین دلیل یعنی مدل کولر گازی اشاره کرد. مدل و نوع کولر گازی تاثیر به سزایی در مصرف انرژی دارد . به گونه ای مدال هایی مانند گری ، جنرال ، لاویتا ، آیوا ، ایوولی و.. از جمله برند هایی هستند که نصرف انرژی بالایی دارد. دلیل این موضوع را می توان به نوع ساخت آن ها اشاره کرد که با تنها هدف فروش روانه بازار می شود و برای کمپانی ساخت این برند ها رضایت مشتری اهمیتی ندارد.

برخلاف کمپانی های کولر گازی که در پاراگراف بالا به چند نمونه از ان ها پرداختیم ، کولر هی گازی جنرال گلد با هدف رضایت مشتری مصولات خود را طراحی و روانه بازار می کنند. به طور قطع می توان گفت کولر های گازی جنرال گلد تنها برندی از کولر های گازی است که بهترین کیفیت را به کاربر ارائه می  دهد.

در لیست زیر عنوان کولر های گازی جنرال گلد را با میزان مصرف انرژی برسی می کنیم:

کولر ۱۲۰۰۰ جنرال گلد چند آمپر انرژی  مصرف می کند؟ به طور تقریب کولر گازی ۱۲۰۰۰ جنرال گلد در هر ساعت به طور تقریب ۵۰۰ وات انرژی مصرف می کند.

کولر ۱۸۰۰۰ جنرال گلد  چند آمپر انرژی  مصرف می کند؟ به طور تقریب کولر ۱۸۰۰۰ جنرال گلد در هر ساعت به طور تقریب ۵۵۰ وات انرژی مصرف می کند.

جالب این جا است که برای تعیین اندازه قطع کننده مدار کولر گازی خود، کافی است آمپر کولر گازی  را در بار پیوسته ۱۲۵ درصد ضرب کنید. با استفاده از ۴۷٫۹ به عنوان آمپر، امتیاز شکن ۵۹٫۹ آمپر خواهد بود. از آنجایی که این اندازه غیرعادی است، به یک بریکر ۶۰A نیاز دارید.

همچنین می توانید برای راحتی از یک ماشین حساب آنلاین آمپر برای تعیین آمپر نه تنها کولر گازی بلکه هر دستگاهی استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وات و رتبه بندی ولتاژ کولر گازی خود را وارد کنید.

روش های کاهش مصرف انرژی در کولر گازی

اگر به دنبال این هستید که مصرف انرژی کولر گازی خود را به صورت قابل توجهی کاهش دهید، می توانید با خنک کردن تنها یک منطقه از خانه به جای چندین اتاق، مصرف آمپر کولر گازی خود را کاهش دهید . معمولاً یک واحد کوچک ۱۲۰۰۰ فقط به حداقل ۱۵ آمپر انرژی نیاز دارد ، در حالی که یک ولتاژ ۲۴۰ ولت ممکن است تا ۴۵ آمپر مصرف کند.

روش های کاهش مصرف انرژی در کولر گازی

چگونه آمپر مورد نیاز یک کولر گازی را محاسبه کنیم؟

برای شروع محاسبات، ابتدا باید ظرفیت کولر گازی خود را تعیین کنید و در صورتی که امتیاز بر حسب تن باشد، آن را به BTU تبدیل کنید. به عنوان مثال،  برای تبدیل یک کولر گازی ۳ تنی به BTU، ۳۶۰۰۰ BTU در ساعت را به همراه خواهد داشت.

سپس، با تقسیم ۳۶۰۰۰ BTU در ساعت بر ۳٫۴۱ (۱ وات = ۳٫۴۱ BTU در ساعت) متوجه خواهید شد که کولر گازی شما چند وات انرژی مصرف می کند. در مجموع ۱۰۵۵۷ وات دریافت خواهید کرد. در نهایت، ۱۰۵۵۷ وات را بر محدوده ولتاژ کولر گازی تقسیم کنید. در نتیجه کولر گازی سه تنی  ۴۷٫۹ آمپر کشی کل خواهد داشت.

همچنین بهتر است بدانید خرید کولر گازی با اندازه مناسب یک راه حل بسیار عالی و مقرون به صرفه است کخ به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند. اما توجه داشته باشید که برای محیط های بسیار بزرگ تر استفاده از کولر های گازی کوچک تر نه تنها به شما در کاهش هزینه ها کمک نمی کند بلکه با فعالیت بیشتر باعث افزایش هزینه ها و همچنین خراب شدن کولر گازی در مدت زمان بسیار کوتاه همراه خواهد بود.

خرید کولر گازی جنرال گلد

یکی از سوالات رایج کاربران در تصمیم خرید کولر گازی این است که کدام کولر گازی را بخریم ؟ برای پاسخ به این سوال بایستی صریح باشیم و صداقت کلام داشته باشیم و صرفا برای اینکه نمایندگی جنرال گلد هستیم نباشد، اگر قدری وقت برای تحقیق داشتهه بباشید متوجه خواهید شد ، کولر های گازی جنرال گلد تنها برند پر فروش و با کیفیت در بازار است که شما می توانید با مراجعه به مطلب نظرات کاربران در رابطه با کولر های  گازی جنرال گلد به حقیقت این ماجرا پی ببرید و نگران کیفیت نباشید .

خرید کولر گازی جنرال گلد

کلام آخر

ما در این مطلب به برسی مصرف انرژی کولر های گازی پرداختیم ، همچنین اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن هستید ، می توانید به تنها سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید . همچنین بهتر است بدانید ،  خرید از طریق وب سایت جنرال گلد می تواند به شما خدمات ارسال رایگان ، نصب رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … را ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *