کارکرد کنترل کولر گازی جنرال گلد

همان طور که می دانید کولر های گازی همانند تلویزیون ها یک ریموت کنترل دارند که شما می توانید با این ریموت میزان و درجه کولر، نوع بود، تنظیم باد، روشن خاموش کردن کولر گازی و… را به آسانی تنظیم کنید. با ما همراه باشید تا شما را با مشکل اساسی و دغدغه کاربران کولر گازی جنرال گلد، کارکرد کنترل کولر گازی جنرال گلد آشنا کنیم. با جنرال گلد سایت رسمی کولر های گازی جنرال گلد همراه باشید.مطلب مرتبط: کولر گازی جنرال گلد چگونه کولری است؟

چگونه با ریموت کولر گازی جنرال گلد کار کنیم؟

اگر ریموت کنترل سفید رنگ کولر های گازی جنرال گلد را مشاهده کنید متوجه خواهید شد این ریموت پر است از کلمات انگلیسی، که در این مطلب شما را با معنی و مفهوم هر یک از این دکمه ها آشنا می‌کنیم.

 • اولین دکمه که روی ریموت کولر گازی جنرال گلد به چشم می‌خورد دکمه پاور است . این دکمه در روشن خاموش کردن کولر های گازی جنرال گلد کاربرد دارد. اگر کولر شما روشن بود با فشار دادن دکمه پاور کولر شما خاموش می‌شود و اگر خاموش بود کولر ما روشن خواهد شد.

همچنین این دکمه می توان دو تا باشد که در این مدل به صورت های start و stop به چشم می‌خورند که معنی این دو گزینه به ترتیب شروع همان روشن شدن و استپ همان خاموش شدن است.

 • دومین دکمه، دکمه MODE  است، این دکمه به معنای تغییر حالت است. این دکمه به ترتیب چهار حالت فن، خشک، گرم و سرد را به شما ارائه می‌دهد که شما با فشار دادن این دکمه به ترتیب، متوجه خواهید شد بر روی صفحه نمایشگر کنترل کولر شما در کدام حالت قرار دارد.

به طوری که وقتی ما دکمه MODE را فشار می‌دهیم نشانه و یا تصویری مربوط به آن حالت با توجه به مدل کولر و یا ریموت و یا صفحه نمایش پنل داخلی ظاهر می‌شود که این به معنای نوع باد کولر شما خواهد بود.

 • سومین گزینه پر کاربرد در ریموت کنترل کولر گازی جنرال گلد، دکمه temper است. شما با فشار دادن این دکمه می توانید دمای محیط را افزایش و کاهش دهید. برای افزایش دما فلش رو به بالا و برای کاهش دما فلش رو به پایین را فشار دهید.
 • چهارمین دکمه، دکمه FAN SPEED است، این دکمه به معنای سرعت فن کولر گازی است. این دکمه چهار حالت را اعمال می‌کند که شما به ترتیب می‌توانید سرعت فن کولر خود را در حالت کم، حالت متوسط، حالت زیاد و حالت کوهستانی تنظیم کنید.
 • گزینه SWING پر کاربردترین گزینه در فصل بهار و و اوایل پاییز است. این گزینه به معنای تاب دادن است. تاب دادن باد باعث می‌شود هوا به حالت تعادل برسد و همچنین با فشار دادن این گزینه شما می‌توانید هوای محیط اطراف را تهویه کنید. برای غیر فعال کردن این گزینه می‌توانید با فشار دادن مجدد دکمه این گزینه را غیر فعال کنید.
 • دکمه تایمر TIMER از پر کاربردترین گزینه ها است که شما می‌توانید با تنظیم ساعت زمان روشن  و خاموش شدن کولر گازی جنرال گلد را در زمان های مشخص روشن خاموش کنید. این گزینه بیشتر به درد نیمه های شب و زمان هایی که خانه نیستید می‌خورد. شما با فعال کردن این گزینه می توانید در مصرف انرژی صرف جویی کنید.
 • دکمه HOLD یک گزینه پر کاربرد برای کسانی است که در منزل کودک دارند و به طور ناخواسته کنترل به دست کودک می افتد و تنظیمات کولر ناخواسته به هم می خورد. برای جلوگیری از این اتفاق شما می توانید با فشار دادن دکمه HOLD یا همان قفل کودک از اتفاق های ناخواسته جلوگیری کنید.
 • دکمه SLEEP از دیگر گزینه های پر کاربرد است. شما با فشار دادن این دکمه حالت خواب را برای کولر گازی فعال خواهید کرد. این گزینه در تنظیم هوای اتاق کاربرد دارد به این منظور که وقتی شما در حال خواب هستید یا کودکتان در خواب به سر می برد با فشار دادن این دکمه می توانید از افزایش دما و یا کاهش دما به صورت نا متعادل جلوگیری کنید و هوا را در حالت تعادل ثابت نگه دارید. همچنین بهتر است بدانید با فشار دادن دکمه SLEEP یا حالت خواب دور فن کاهش می یابد.
 • TURBO به معنای فعالیت حداکثری کولر گازی جنرال گلد است. اکثرا از این گزینه بسیار کم استفاده می شود. و بیشتر در دورهمی های دسته جمعی می توانید از این دکمه استفاده کنید. وقتی شما این گزینه را فشار می دهید، کولر گازی شما با بالاترین قدرت ممکن کار می‌کند. و به سرعت محیط شما را گرم و یا سرد می‌کند.
 • اگر می خواهید کولر گازی شما به صورت خودکار فیلتر خود را تمیز کند دکمه CLEAN را بفشارید. این دکمه به معنای تمیز کردن فیلتر های کولر گازی جنرال گلد است.

مطلب مرتبط: آموزش نحوه استفاده از کنترل کولر گازی جنرال گلد

نکات مهم در رابطه با ریموت کولر های گازی جنرال گلد

هنگامی که شما دکمه Mode را فشار می‌دهید چهار حالت زیر به شما نمایش داده می شوند که معنای هر کدام رو به روی آن نوشته شده است.

 • HEAT به معنای گرم
 • COOL به معنای سرد
 • DRY به معنای خشک
 • FAN به معنای فن

همچنین گزینه اتوماتیک که به صورت AUTO نوشته شده است در برخی از کولر های گازی وجود دارد که شما می توانید با فشار دادن این گزینه کولر را در حالت اتوماتیک قرار دهید تا دمای محیط شما را به حالت تعادل قرار دهد.نکته: اگر می خواهید صفحه نمایشگر کنترل شما روشن شود می توانید گزینه LAMP  را فشار دهید.

برخی از کنترل های کولر های گازی جنرال گلد در کنار گزینه عکس مفهومی دکمه را قرار داده اند که این قابلیت به شما در استفاده اسان ریموت بسیار کمک می‌کند.

کلام آخر

در این مطلب از جنرال گلد شما را با کارکرد ریموت کنترل کولر های گازی جنرال گلد، آشنا کردیم. شرکت جنرال گلد انواع کولر گازی های اسپلیت خود را با نصب و ارسال رایگان و با قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند. شما می توانید با مراجعه به قسمت محصولات از محصولات سایت رسمی جنرال گلد دیدن فرمایید و در صورت تمایل اقدام به خرید کنید.

1 دیدگاه برای “کارکرد کنترل کولر گازی جنرال گلد

 1. اشتراک‌ها: دفترچه راهنمای کولر گازی جنرال گلد - کاربرد دکمه های ریموت کنترل جنرال گلد - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *