صدای اضافی در کولر جنرال گلد چیست؟

صدای اضافی در کولر جنرال گلد چیست؟

آیا در هنگام استفاده از کولر گازی جنرال گلد، به جز صدای کار کردن نرمال اسپیلت و کندانسور صدای دیگری هم به گوشتان می­رسد؟ نویزهای آزار دهنده­ ای که آرامش شما را برهم زده است و شما علتش را نمی­دانید؟ بسیار خوب! مطلبی که پیش روی شماست قصد دارد برخی از مشکلات شایع در مورد این وسایل برقی- برودتی را بررسی کند. همراه ما باشید تا منشأ صداهای مزاحم کولر گازی جنرال خود را شناسایی کنید.

صدای اضافی در کولر جنرال گلد

یکی از مهم­ ترین ویژگی­ هایی که نظر خریداران کولرهای گازی را جلب می­ کند، بی صدا بودن دستگاه در هنگام کار کردن و استمرار بی­ صدا بودن در دراز مدت است. با این همه ممکن است کولر گازی شما در طول زمان دچار اشکال شده و صدایی اضافی تولید کند.

در برخی موارد حل مشکل و در پی آن حذف صدای اضافی توسط خود شما امکان پذیر است، اما گاهی نیز مجبور می­ شوید از تعمیرکار کولرهای گازی کمک بگیرید.

برای حل مشکل صدای اضافی کولر جنرال گلد، پیش از هر چیزی سعی کنید منشأ صدای اضافی را پیدا کنید. این صدا یا در دستگاه اسپیلت ایجاد می شود و یا در کندانسور. البته گاهی لوله­ ها هم می توانند منبع تولید سر و صدا باشند.

وجود حشرات در کندانسور کولر گازی

 • اگر منشأ صدا، کندانسور بود باید توجه کنید که این صدای اضافی دائمی است یا تنها گاهی به گوش می رسد. در صورتی که این صدا دائمی نیست احتمالا علت، وجود جسمی خارجی در محفظه کندانسور است؛ البته ممکن است شکستن بخشی از قطعات داخلی هم موجب ایجاد سر و صدا شود.

 در صورت مواجهه با این مشکل دستگاه را خاموش کرده و داخل کندانسور را به خوبی بررسی کنید، حیوانات موزی و لانه پرندگان می توانند همان چیزی باشند که دنبالش هستید. همچنین تکه های شکسته شده فن دستگاه نیز می توانند پاسخ سوال شما باشند.

شل شدن پایه های یونیت خارجی کولر گازی

 • شایع ترین عامل سر و صدای کولر گازی جنرال گلد که نیازی به بررسی فنی هم ندارد شل شدن پایه های دستگاه کندانسور است. پایه ها را چک کرده و در صورت لق بودن آچارکشی کنید.

تاب برداشتن پره­ های فن کولر گازی جنرال گلد

 • یکی دیگر از عوامل در ایجاد صدای مزاحم تاب برداشتن پره­ های فن و برخورد آن ها با بدنه کندانسور یا سایر قطعات داخلی است. در این صورت می توانید پره معیوب را به حالت اول برگردانید، توصیه می کنیم در این مورد احتیاط شود که فشار بیش از اندازه ای وارد نکنید.

 • نکته دیگری که در هنگام نصب باید به آن توجه کرد وگرنه با گذشت زمان و استفاده بلند مدت باعث ایجاد صدای مزاحم می شود، تراز نبودن دستگاه کندانسور است، اگر علت سر و صدای کولر گازی جنرال گلد را در موارد قبلی پیدا نکردید، بهتر است تراز بودن کندانسور را چک کنید.

 اگر دستگاه تراز نبود توصیه می شود از یک تعمیرکار کولر برای سرویس و تراز کردن کولر خود کمک بگیرید.

سرویس کولر گازی جنرال گلد

 • ممکن است کندانسور را بعنوان منشأ صدا شناسایی کنید ولی با هیچ یک از موارد بالا برخورد نکرده باشید، بهتر است از خودتان سوال کنید که آیا دستگاه را پیش از فرا رسیدن فصل گرم سرویس کرده ام یا خیر؟ این مساله نه تنها موجب ایجاد سر و صدا در عملکرد کولر گازی شما می شود، بلکه بی توجهی به آن طول عمر مفید دستگاه را به شدت کاهش می دهد.

 روغن کاری فن و تعویض فیلترها ضروری ترین نکات در سرویس کولرهای گازی هستند.

شل نبودن قاب پنل اسپیلت

 • اگر صدای اضافی کولر گازی جنرال گلد را از بخش اسپیلت می شنوید ابتدا از شل نبودن قاب پنل اسپیلت اطمینان حاصل کنید و اگر نویز دستگاه به شکل صدای لرزش است منشأ لرزش را پیدا کرده و از چفت بودن قطعات مطمئن شوید.

می توانید با بستن قاب جلویی اسپیلت در حالتی که کولر مشغول به کار است متوجه شوید که منشأ صدای مزاحم قاب جلوی پنل است یا خیر.

 • اگر مشکل از اتصالات اسپیلت نبود احتمالا موتور بلوور کولر شما دچار اشکال شده است، این اشکال در ساده ترین صورت خود کثیف شدن بلوور است که موجب عملکرد معیوب و آنبالانس شدن بلوور می شود.

پیشنهاد می شود در مواجهه با چنین مواردی از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

 • وجود شی‌ای در داکت اسپیلت هم گزینه ای جدی است، شکستگی پره ها یا سایر قطعات داخلی که اغلب به دلیل تاب داشتن پره ها و برخوردشان با قطعات داخلی می شکنند، می تواند عامل وجود سر و صدا در داکت اسپیلت شما بشود.
 • بلبرینگ ها در کولر گازی جنرال گلد می تواند عامل ایجاد صدای اضافی شوند، اما باید اشاره کرد که اگر دانش و مهارت کافی در مورد کولرهای گازی و سرویس کردن آن ها را ندارید، حتما از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید چرا که ممکن است حین تعویض قطعه­ ای همچون بلبرینگ به سایر قطعات پنل آسیب بزنید و یا حتی نتوانید آسیب بلبرینگ ها را تشخیص دهید.
 • به عنوان آخرین نکته باید گفت که اگر از کولر گازی در حالتی غیر از حالت اتومات استفاده می کنید و کولر شبانه روز در حال کار کردن است این احتمال که فن کندانسور در خنک کردن قطعات آن به مشکل بخورد قوت می گیرد.
  داغ شدن کندانسور باعث ایجاد صدای اضافی در عملکرد کولر می شود و بهتر است هر روز ساعاتی کولر خود را خاموش کنید.

سخن آخر

دست آخر باید توجه داشت که کولر گازی جنرال گلد با استفاده از موتورهای  سایلنت اسکرول بدون کمترین صدای اضافی کار می کند و هرگونه صدایی از قبیل «تق تق»، صدای سوت، «جیر جیر»، «هو هو» در هنگام روشن بودن سیستم برودتی و صدای لرزش، به معنی مشکل در عملکرد کولر بوده و بهتر است هر چه سریع تر آن را خاموش کرده و به دنبال علت ایجاد صدای اضافی در هر دو بخش اسپیلت و کندانسور باشید.

اگر تجربه ای در این زمینه دارید، با ما به اشتراک بگذارید و اگر سوالی در این زمینه دارید، با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی فنی جنرال گلد تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

1 دیدگاه برای “صدای اضافی در کولر جنرال گلد چیست؟

 1. اشتراک‌ها: چرا کولر گاری جنرال گلد؟ اطلاعات کامل در رابطه با کولر گازی جنرال گلد - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *