چرا باد کولر گازی ضعیف است؟

آیا هوایی که از دریچه کولر گازی شما خارج می شود ضعیف است؟  اگر چنین است، تمامی دریچه های خروجی هوا را برسی کنید ببینید آیا دریچه های دیگر نیز باد ضعیف بیرون می دهند یا خیر؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با دلایل ضعیف بودن باد کولر آشنا کنیم.

دلایل ضعیف بودن باد کولر

به دریچه کولر گازی خود نگاه کنید ، آیا چیزی را می بینید که مانع خروج جریان هوا از کولر گازی شده است؟ اگر جواب شما نه است ، به طور قطع می توان گفت موارد زیر می توانند درر شدت جریان خروجی از کولر گازی تاثیر بگذارند:

 • فلکس مجرای خرد شده
 • مجرای هوا قطع شده یا نشتی دارد
 • دمپر بسته
 • فیلتر هوای کثیف
 • کویل اواپراتور منجمد
 • مشکلات کانال هوا
 • مسائل دمنده
 • دریچه های برگشت مسدود شده یا کم اندازه

مواردی که در لیست بالا به آن ها اشاره کردیم در ضعیف بودن جریان باد خروجی از کولر گازی نقش دارند. اما این موارد چگونه می توانند در جریان خروجی از کولر گازی نقش داشته باشند:

مطلب مرتبط: چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

دلایل ضعیف بودن باد کولر

 کانال های فلکس خرد شده

بسیاری از خانه ها دارای کانال های انعطاف پذیر هستند که لوله های سیمی بسیار انعطاف پذیری هستند که با پلاستیک پوشانده شده اند. با این حال، از آنجایی که آنها بسیار انعطاف پذیر هستند، به راحتی می توان آن ها را خرد کرد. یک کانال فلکس خرد شده جریان هوا را به یک اتاق یا منطقه خاصی از خانه شما محدود می کند.

مجرای هوا قطع شده یا نشتی دارد

با گذشت زمان، کانال های ورق فلزی و کانال های فلکس ممکن است به طور تصادفی قطع شوند یا نشت ایجاد کنند. در واقع، در یک خانه معمولی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از هوایی را که از طریق سیستم مجرای عبور می کند، به دلیل نشتی و کانال های اتصال ضعیف از دست می دهد. برای حل مشکل نشتی بایستی با یک متخصص تماس بگیرید.

دمپر بسته

دمپرها دریچه هایی در سیستم مجرای شما هستند که جریان هوا را به یک اتاق خاص مسدود یا محدود می کنند. اگر به اشتباه بسته شوند، جریان هوا را به یک اتاق یا دریچه خاصی محدود می کنند. از این رو اگر دمپرهای الکترونیکی دارید ، مطمئن شوید که باز هستند و سپس ببینید که آیا با این کار مشکل کولر گازی شما برطرف شد یا نه. اگر مشکلتان حل نشد بایستی از یک متخصص کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید.

 فیلتر هوای کثیف

فیلتر هوا در کولر گازی نقش بسیار ویژه ای دارد، به گونه ای که کثیف بودن این فیلتر می تواند مشکلات زیادی را در کولر گازی شما ایجاد کند ، به طوری که یک فیلتر کثیف می تواند باعث شود کولر گازی شما باد ضغیفی داشته باشد. فیلتر هوای کثیف ورود هوا را به کولر گازی شما را دچار مشکل می کند، به گونه ای جریان هوا به طور قابل توجهی کم می شود. برای حل مشکل بایستی فیلتر هوای کولر گازی خود را برسی کنید و در صورت نیاز تمیز و یا تعویض کنید.

دلایل ضعیف بودن باد کولر

کویل اواپراتور منجمد

کولر گازی شما دارای قطعه ای به نام کویل اواپراتور است ، این قطعه قسمتی است که هوای کولر گازی را خنک می کند. اگر هوا خیلی سرد شود، رطوبت هوای خانه شما می تواند یخ بزند و روی کویل اواپراتور یخ ایجاد کند. این یخ جریان هوا را به داخل خانه شما محدود می کند.

اگر متوجه کویل اواپراتور منجمد از کولر گازی خود شده اید ،  ابتدا باید کولر گازی خود را خاموش کنید تا یخ آب شود.

مشکلات کانال هوا

سیستم تهویه مطبوع خانه شما به بسیاری از مجراهای متصل به هم وابسته است که شبیه یک پیچ و خم هستند. اگر بخشی از کانال شما نشتی، قطع یا خم شده باشد، از این رو ممکن است جریان هوای کم را در چندین دریچه تجربه کنید.

مشکلات دمنده

دمنده هوا پر از خاک ، یک دمنده کثیف، می تواند مقدار هوایی را که از دریچه های کولر گازی شما وارد محیط می شوند را کاهش دهد. چرا که سیستم تهویه مطبوع شما به یک دمنده متکی است تا هوا را از خانه شما بیرون بکشد، آن را از روی کویل اواپراتور عبور دهد، سپس آن را به عنوان هوای سرد به داخل خانه برگرداند.

از این رو اگر دمنده کولر گازی شما به درستی کار نکند، جریان هوای کم را احساس خواهید کرد.  از جمله برخی از مشکلات رایج دمنده که جریان هوا را کاهش می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چرخ دمنده کثیف یا گرفتگی
 • نقص در موتور دمنده
 • مشکل از خازن موتور دمنده
 • کهنه یا شل شدن کمربند فن

برای حل این مشکل کافی است با یک متخصص تماس بگیرید ، تا مشکل کولر شما را در محل و در مدت زمان کوتاه حل کند.

مسدود شدن دریچه های برگشت

دریچه های برگشت شما باید بدون مانع باشند. علاوه بر این، اگر اندازه دریچه های برگشتی شما برای نیازهای گردش هوای خانه شما بسیار کوچک باشد، جریان هوای کم نیز ایجاد می شود.

جنرال گلد تنها وب سایتی است که به شما این امکان را می دهد تا در صورت بروز هر گونه مشکل فنی با پشتیبانی وب سایت تماس بگیرید تا با فرستادن اراد کاربلد مشکل کولر گازی شما در کوتاه ترین زمان ممکن حل کنند.

دلایل ضعیف بودن باد کولر

خرید کولر های گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد یکی از برند های معروف کولر گازی است ، که از بهترین کیفیت و قیمت برخوردار هستند ، این برند از کولر گازی به دلیل مجهز بودن به سیستم اینورتر در سکوت کامل به فعالیت خود ادامه می دهد. کمپانی جنرال گلد محصولات خود را با تکنولوژی روز دنیا تولید و روانه بازار می کند.

اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن هستید ، می توانید به تنها سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید . همچنین بهتر است بدانید ،  خرید از طریق وب سایت جنرال گلد می تواند به شما خدمات ارسال رایگان ، نصب رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … را ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *