چرا هوای کولر گازی باد گرم می زند؟

یکی از مشکلات کاربران در رابطه با کولر های گازی در فصل های گرم سال به خصوص تابستان مشکل تهویه است . این مشکل زمانی رخ می دهد که کولر گازی شما به جای باد سرد باد گرم وارد محیط خانه شما می کند. در این مطلب در نظر داریم شما را با دلایل وزش باد گرم به جای باد سرد باد گرم بیرون می دهد. با ما همراه باشید.

مشکلات کولر های گازی که باد گرم به جای باد سرد فوت می کنند

دانستن علت های کولر گازی باد گرم به جای باد سرد بیرون می دهد بسیار کار آمد است ، چرا که به احتمال زیاد داشتن این اطلاعات روزی به درد شما می خورد. به خاطر داشته باشید ، کولر گازی شما در حدود دو هفته یک بار نیاز به تمیز کردن دارد، چرا که گرد و غبار ناشی از وزش باد و نشستن این گرد و غبار بر روی کولر گازی شما ، می تواند مشکلات غیر قابل پیش بینی مانند حرکت نکردن فن ، فوت کردن باد گرم به جای باد سرد و برعکس و… از جمله مواردی هستند که در نتیجه گرد و غبار ایجاد می شوند.

هوای گرمی که از کولر گازی شما در یک روز معمولی می آید، می تواند تحمل شما را امتحان کند به گونه ای که تا چه اندازه می توانید هوای گرم را تحمل کنید. اگر با وزش باد گرم کولر گازی به جای باد سرد در کولر گازی مشکل دارید  بهترین راه برای حل این مشکل کمک گرفتن از یک متخصص است.

مشکلات کولر های گازی که باد گرم فوت می کنند

دلایل گرم بودن هوای کولر گازی در فصل تابستان

از جمله دلایل و مشکلات کولر های گازی در فصل تابستان که باد گرم را به جای باد سرد بیرون می دهند ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مبرد کم ، یکی از رایج ترین دلایل دمیدن هوای گرم به جای هوای سرد در فصل تابستان ، مبرد کم است. اندازه مناسب مبرد برای حفظ بهترین عملکرد کولر گازی ضروری است. چرا که فناوری موجود در مبرد به نام سیالی گرما و رطوبت هوا را جذب می کند و باد سرد را بیرون می دمد. توجه داشته باشید که اگر مبرد دچار نشتی شود ، در این صورت هوای گرم به جای باد سرد وارد محیط خانه شما می شود.
  • مشکلات ترموستات ، یکی دیگر از مشکلات کولر های گازی است که سبب خروج باد گرم به جای باد سرد می شود . به گونه ای که اگر تنظیمات ترموستات کولر گازی شما درست نباشد یا اشتباه کوچکی در تنظیمات آن رخ دهد موجب چنین پیش آمدی در کولر گازی شما خواهد شد.
  • فیلترهای هوای کثیف ، این نقص رایج ترین دلیلی است که باعث می شود کولر گازی شما به درستی محیط را خنک نکند. چرا که گرفتگی فیلترهای هوا می تواند مشکلات مختلفی را در دستگاه شما ایجاد کند. که این مشکل می تواند از جمله این مشکلات باشد. اگر بنا به دلایلی فیلتر هوای کولر گازی شما کثیف باشد، عبور هوای خنک از داخل کولر مسدود خواهد شد.
  • کویل های اواپراتور منجمد، یکی دیگر از دلایل دمیدن هوای گرم به جای هوای سرد می توان به یخ زدن کویل های اواپراتور اشاره کرد. کویل های اواپراتور مانند یک اسفنج عمل می کنند که گرمای هوا را می گیرند و هوای سرد و خنک را به محیط می دمد. اگر مشکلی در این کویل ها به وجود آید ، به جای هوای خنک شما شاهد گرمی هوای دمیده شده خواهید بود.
  • کویل های کندانسور کثیف، از دیگر دلایل خروج هوای گرم به جای هوای سرد از کولر های گازی به شمار می رود. چرا که کویل های کندانسور کولر های گازی مسئول حذف گرما از هوا و بیرون راندن آن به بیرون از خانه هستند.
  • کانال های نشتی ، اگر در فصل تابستان به طور ناگهانی در گاز و برق خود افزایش غیر قابل توجه انرژی را مشاهده کردید ، بهتر است کانال خانه خود را بررسی کنید. چرا که ممکن است در کولر گازی شما نشتی وجود داشته باشد که شما متوجه آن نشده اید، این موضوع به احتمال زیاد ناشی از جوندگان یا کارگران بی دقت در هنگام نصب به وجود می آید. به طوری که کانال های کولر گازی از دیوارها و سقف‌ خانه شما عبور می کند ، از این رو اگر سوراخ هایی در کانال ها وجود داشته باشد، هوای گرم به جای هوای سرد به خانه شما منتقل می شود.
  • زهکشی مسدود شده ، یکی دیگر از دلایل دمیدن هوای گرم از کولر گازی می تواند گرفتگی فاضلاب است. رطوبتی که کولر گازی از هوا خارج می کند قرار است از طریق یک خط تخلیه خارج شود. اگر این خط به دلیل زباله یا کثیفی مسدود شود، آب می تواند به عقب برگردد و به سیستم کولر گازی شما آسیب برساند. در بدترین حالت، آب نشت می کند و از دیوارها و سقف ها و همچنین اثاثیه عبور می کند. این موضوع منجر به می شود هوای گرم به جای هوای سرد به بیرون بدمد.

دلایل گرم بودن هوای کولر گازی در فصل تابستان

کولر گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد از جمله برند موجود در بازار است که از هیچ گونه معایبی برخوردار نیست ، به گونه ای که حتی اگر در حدود چند سال از خرید این برند بگذرد ، شما نمی توانید مشکلاتی نظیر خارج شدن باد گرم به جای باد سرد باشید. از این رو بهترین برند برای خرید ، کولر گازی جنرال گلد است.

کولر های گازی جنرال گلد از جمله کولر های گازی هستند که بهترین کیفیت را در میان سایر برند ها دارند. اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با ضمانت اصل بودن و مرجوع کالا در صورت نارضایی هستید می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کنید. و در صورت تمایل محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت و اقساطی خریداری کنید.

کولر گازی جنرال گلد

مطالب مرتبط

چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

کولر های گازی جنرال گلد

کلام اخر

برند جنرال گلد  یکی از شرکت های تولید کننده  انواع سیستم های تهویه مطبوع در انواع مدل ها در سطح وسیع با انواع کاربرد های متنوع  است . این کولر ها حاصل  ساخت  کشور های تایلند و مونتاژ بی عیب و نقص چین است  . ما در مطلب بالا به برسی موضوع چرا هوای کولر گازی باد گرم می زند؟ و… پرداختیم.

هم چنین  شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از ویژگی های محصولات سرمایشی و گرمایشی جنرال گلد بهترین انتخاب  را انجام داده و خرید را از سایت رسمی این برند جنرال گلد انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *