چرا موتور کولر گازی داغ می کند؟

گرمای بیش از حد کمپرسور کولر گازی یکی از شایع‌ ترین علل خرابی موتور یا همان کمپرسور کولر گازی است، از این رو بایستی از گرم شدن بیش از اندازه کولر گازی که گرم شدن کولر گازی مصادف است با گرم شدن کمپرسور کولر گازی جلوگیری کنیم. اما چه عوانلی باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور می شود؟

کمپرسور کولر گازی

اگر کمپرسور کولر گازی بیش از حد گرم شده نتیجه عوامل داخلی، شرایط خارجی یا گاهی اوقات هر دو آن ها است. در لحظات خاصی از چرخه سیستم، هوا در نتیجه فرآیندهایی خاص گرم می شود، اما بایستی قبل از رسیدن به نقطه پایانی کمپرسور به سرعت سرد شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا فن کولر گازی یکسره کار می کند؟ کلیک کنید.

با این حال، اگر هوا بیش از حد گرم شود که کمپرسور قادر به کنترل آن نباشد ، در واقع مشکلی در دستگاه وجود دارد. به عنوان مثال، در یک کمپرسور هوای رفت و برگشتی، دمای هوا از ۵۰ درجه فارنهایت به ۷۵ درجه فارنهایت در طول تقریباً ۶ اینچ مسیر بین درگاه تخلیه و خط تخلیه کاهش می یابد. اگر دمای درگاه تخلیه از ۳۰۰ درجه فارنهایت بیشتر شود، روغن مبرد و مکانیسم های مجاور آن آسیب خواهند دید.

برای سلامت کمپرسور کولر گازی ، دما در خط تخلیه هرگز نباید از ۲۲۵ درجه فارنهایت بیشتر شود. هر چیزی داغ تر در خط تخلیه، درگاه تخلیه را به طور خطرناکی بالاتر از سطح ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار می دهد. اگر دما در درگاه تخلیه از ۳۵۰ درجه فارنهایت بیشتر شود، گرما می تواند منجر به خرابی سیستم شود.

اما چگونه می توان از گرم شدن بیش از حد کمپرسور کولر گازی جلوگیری کرد؟ برای داشتن اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

کمپرسور کولر گازی

دلایل گرم شدن بیش از حد موتور کولر گازی

هنگامی که  کمپرسور کولر گازی  بیش از حد گرم می شود، مشکل معمولاً به عواملی مربوط می شود که مکش یا فشار تخلیه نامنظم را شامل می شود. به طور متناوب، مشکل می تواند ناشی از تهویه ناکافی، روغن فرسایش یا هر تعداد معینی از مسائل مربوط به سایش و پارگی قطعات کولر گازی باشد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با آیا استفاده از کولر گازی ضرر دارد؟  کلیک کنید.

فشار مکش کم : یکی از مشکلات اصلی که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور کولر گازی شود، فشار مکش کم است که معمولاً به دلیل فشار مکش پایین ایجاد می شود. مسائلی که به مکش کم کمک می کند شامل موارد زیر است:

 • اجزای نصب نامناسب
 • دستگاه های اندازه گیری معیوب
 • نشت مبرد
 • صافی های مسدود شده
 • افت فشار

توجه داشته باشید که اگر دستگاه های اندازه گیری معیوب باشند، توانایی شما برای نظارت بر سیستم با دقت به خطر می افتد. برای حفظ مقدار بالای فشار مکش، بسیار مهم است که علائم این مسائل را به طور منظم بررسی کنید.

فشار تخلیه اضافی : مشکلات گرمای بیش از حد کمپرسور هوا اغلب نتیجه فشار تخلیه اضافی است که معمولاً از یک یا چند مورد از مشکلات زیر ناشی می شود:

 • کویل های متراکم کثیف
 • خط تخلیه نامناسب
 • انسداد هوای کندانسور
 • فن کندانسور ناسازگار
 • شارژ بیش از حد مبرد
 • کندانسور کم حجم

برای اینکه سطح فشار تخلیه را تحت کنترل نگه دارید، باید قطعات متراکم کننده را به صورت دوره ای برای نشانه هایی از هرگونه مشکل بررسی کنید.

فضای ناکافی : اگر کمپرسور هوا در یک منطقه گرم باشد، دستگاه در تنظیم هوای ورودی به سطوح مطلوب خنکی با مشکل بیشتری مواجه خواهد شد. به عنوان مثال، اگر دستگاه در یک محیط با تهویه ضعیف باشد، گرمای داخل آن اتاق بر فرآیندهای داخلی تأثیر می گذارد و منجر به افزایش دما می شود.

گرمای اطراف همچنین می تواند منجر به تجمع رطوبت داخلی و میعانات شود که می تواند بر سایر عملکردهای حیاتی کمپرسور تأثیر منفی بگذارد. اگر کمپرسور هوا در یک منطقه گرم باشد، دستگاه در تنظیم هوای ورودی به سطوح مطلوب خنکی با مشکل بیشتری مواجه خواهد شد.

فضای ناکافی برای تهویه مناسب کمپرسور: یکی دیگر از نگرانی های نزدیک به دمایی که یک کمپرسور هوا را احاطه کرده است، میزان تهویه موجود است. آیا دستگاه می تواند به اندازه کافی تهویه کند یا دریچه ها مسدود یا تنگ هستند؟

اگر محل قرارگیری دستگاه به گونه ای باشد که دریچه ها مستقیماً در مقابل دیوار قرار گیرند، کمپرسور هوا باید چرخانده شود یا احتمالاً به قسمت دیگری منتقل شود. در ادامه، اگر اتاقی که کمپرسور کولر گازی در آن قرار دارد فاقد تهویه کافی باشد، گرفتگی و گرمای هوای داخلی می‌ تواند خنکی مورد نیاز دستگاه را از بین ببرد.

کمپرسور کولر گازی

قطعات قدیمی یا گرفتگی هستند : از آنجایی که اجزای یک کمپرسور هوا با افزایش سن فرسوده می شوند، دستگاه مجبور می شود سخت تر کار کند تا وظایف اصلی خود را انجام دهد.

به عنوان مثال، اگر فرآیند داخلی در نواحی حیاتی مسدود شود، کمپرسور هوا باید انرژی بیشتری صرف کند تا هوا را از محفظه تراکم وارد کند و به شیلنگ هایی که به ابزارهای پنوماتیک مختلف متصل می شوند، برود. برای اطمینان از اینکه اجزای داخلی بدون ایجاد گرمای اضافی در فرآیند به کار خود ادامه می دهند، عملکرد داخلی را به صورت دوره ای ارزیابی کنید.

تعداد دفعات استفاده : میزان سایش و پارگی که یک کمپرسور هوا تحمل می‌ کند می ‌تواند بر توانایی آن برای عملکرد مداوم در دمای مطلوب تأثیر بگذارد. اگر کمپرسور قدیمی است و هر روز از آن استفاده می شود، مسائل گرمایشی می تواند عامل اجتناب ناپذیری در ادامه کار شما از دستگاه و اجزای مختلف جانبی آن باشد.

شما می توانید برای برسی و تعمیر کولر های گازی خود به وب سایت جنرال گلد مراجعه کنید و با تماس با پشتیبانی سایت در خواست یک تکنسین ماهر را انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع مشکل شما بیایند.

همچنین شما می توانید با مراجعه به وب سایت جنرال گلد از کولر های گازی جنرال گلد دیدن فرمایید و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید.

2 دیدگاه برای “چرا موتور کولر گازی داغ می کند؟

 1. اشتراک‌ها: چرا زمان کولر گرفتن آمپر بالا می رود؟ - چه دلایلی موجب بالا رفتن آمپر کولر گازی می شود؟ - خرید کولر گازی - جنرال گلد

 2. اشتراک‌ها: چرا سرمای کولر گازی کم شده؟ - به چه دلایلی کولر گازی سرما نمی دهد؟ - خرید کولر گازی - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *