چرا زمان کولر گرفتن آمپر بالا می رود؟

هنگامی که یک کولر گازی قطع کننده را خاموش می کند، صرفاً به این دلیل است که کولر گازی آمپر بیشتری نسبت به قطع کننده در نظر گرفته شده است. اما چه عواملی موجب می شود آمپر کولر گازی در هنگام فعالیت بالا رود ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با عواملی که در این موضوع دخالت دارند آشنا کنیم.

افزایش آمپر کولر گازی

اگر قطع کننده مدار کولر گازی شما به عنوان یک قطع کننده استاندارد در حدود ۱۵تا ۲۰ آمپر عمل می کند و واحد تهویه مطبوع مورد استفاده شما ۳۰ آمپر می کشد، قطع کننده مدار قطع می شود ،چرا که  حداکثر ظرفیتی را که قطع کننده شما می تواند تحمل کند را پشت سر گذاشته است.

دلیل اصلی اینکه کولر گازی شما آمپر بیشتری می کشد این است که چیزی باعث می شود که کولر گازی شما سخت تر فعالیت کند و قطعات موجود فشار زیادی را متحمل شوند.

بهتر است بدانید قطع کننده مدار برای محافظت از خانه شما در برابر جریان اضافی خاموش می شود. جریان بیش از حد، خطراتی مانند ذوب شدن سیم ایجاد می کند که در ادامه می تواند باعث آتش سوزی شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با مقایسه کولر گازی جنرال گلد کلیک کنید.

چه دلایلی موجب بالا رفتن آمپر کولر گازی می شود؟

بالا رفتن آمپر کولر گازی می تواند عوارض جبران ناپذیری را بر جای بگذارد ، از این بهتر است عواملی را که در این موضوع دخیل هستند را بشناسید و درصدد رفع مشکل برآیید.از جمله مواردی که بایستی هر چه سریع تر نقص فنی آن ها بر طرف شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فیلتر هوای کثیف

هنگامی که کولر گازی شما روی فیلترهای کثیف کار می کند، باعث می شود دستگاه شما برای گردش هوا از طریق دریچه ها سخت تر کار کند. کولر گازی باید بیشتر کار کند تا هوای خنک کننده کافی را به گردش درآورد تا با فیلتر کثیف به دمای مورد نیاز شما برسد.

هنگامی که کولر گازی شما مجبور به کار طولانی تری می شود، نیاز به مصرف برق بیشتری دارد و در نتیجه آمپر کولر گازی بالا می رود. بالا رفتن  آمپر کولر گازی موجب می شود کولر گازی شما بیش از حد گرم شود . بهتر است بدانید گرم شدنن بیش از حد کولر گازی موجب فرسوده شدن قطعات کولر گازی می شود.

برای رفع مشکل ناشی از فیلتر هوا تنها کافی است فیلتر هوای کولر گازی را تعویض کنید و به سادگی مشکل را در کوتاه زمان ممکن حل کنید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینک چرا موتور کولر گازی داغ می کند؟ کلیک کنید.

  • مبرد کافی نیست

مشابه مشکل فیلتر هوای کثیف، زمانی که سیستم تهویه مطبوع شما با مبرد کم کار می کند، کولر گازی مجبور می شود برای خنک کردن خانه شما بیشتر کار کند. این باعث گرم شدن بیش از حد می شود و در نتیجه افزایش آمپر کولر گازی موجب می شود. هنگامی که هوای خارج شده خیلی سرد نیست، متوجه خواهید شد که گاز مبرد کولر گازی شما کم است.

برای رفع این مشکل بایستی هر چه سریع تر اقدام به سرویس کولر گازی خود کنید. به گونه ای یک تکنسین باید بیاید و مبرد شما را دوباره پر کند و هرگونه نشتی را مسدود کند.

  • کویل های کندانسور کثیف

کویل های کندانسور ، واحد بیرونی کولر گازی شما هستند. واحد داخلی با استفاده از مبرد، گرما را از هوای محیط جذب می کند، که سپس برای حذف گرما به واحد بیرونی جریان می یابد.

هنگامی که کویل کندانسور شما کثیف است، از پراکندگی گرما توسط واحد بیرونی جلوگیری می کند. این باعث می شود که کولر گازی دوباره سخت تر و طولانی تر کار کند تا خانه محیط را خنک کند و آن را مجبور به گرم شدن بیش از حد کند. بنابر این، تهویه مطبوع شما به برق بیشتری نیاز دارد تا گرما را خارج کند، که این موضوع به افزایش آمپر در کولر گازی منجر می شود.

برای رفع این مشکل بایستی کویل های کولر گازی را خودتان بشویید. اما، ما معتقدیم تمیز کردن حرفه ای آن بهتر و کارآمدتر خواهد بود، سعی کنید با آرامی کار کنید و به هیچ بخشی از واحد آسیب نرسانید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با آیا استفاده از کولر گازی ضرر دارد؟  کلیک کنید.

  • فن کویل شکسته

همانطور که گفتیم کویل ها سعی می کنند گرما را از واحد داخلی خارج کنند، اما این کار با استفاده از یک فن انجام می شود که روی کویل ها می وزد. این فن در واحد بیرونی قرار دارد و در صورت توقف کار، کویل های کندانسور هیچ وسیله ای برای خنک شدن ندارند.

برای تعمیر فن با یک تکنسین تعمیر کولر گازی تماس حاصل کنید ، تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را رفع کنند.

  • موتور کولر گازی دارای اتصال کوتاه است

موتورهای الکتریکی در کولر گازی شما می توانند ساعت ها کار کنند و زمانی که برای مدت طولانی کار کنند، عایق سیم ممکن است خراب شود و منجر به اتصال برق شود. این امر موجب می شود  الکتریسیته بیشتری نسبت به سیم‌ها عبور ‌کند که  باعث افزایش آمپر کولر گازی خواهد شد.

برای رفع این مشکل تنها کاری که بایستی انجام دهید در ابتدا بایستی کولر گازی خود را خاموش کنید و سپس به از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید.

چه دلایلی موجب بالا رفتن آمپر کولر گازی می شود؟

  • مشکل در کمپرسور کولر گازی

همان طور که می دانید کمپرسور قلب سیستم تهویه مطبوع است. همانطور که سیستم تهویه مطبوع شما قدیمی می شود، کمپرسور نیز قدیمی می شود. کمپرسور در ابتدای راه ‌اندازی بخش زیادی از انرژی را  مصرف می ‌کند، اما با افزایش سن، کمپرسور در راه‌اندازی با مشکل مواجه می‌شود.

در رابطه با افزایش آمپردر کولر گازی، هنگامی که کمپرسور شما شروع به نشان دادن علائم شروع سخت می کند، برای راه اندازی به برق بیشتری نیاز دارد، در نتیجه آمپر در کولر گازی شما افزایش می یابد.

برای رفع این مشکل بایستی از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

  • سیم کشی شل و قطعات قدیمی

همانطور که واحد تهویه مطبوع شما قدیمی می شود و با گذشت سال ها فرسوده می شود، سیم کشی داخل شروع به شل شدن می کند. این همچنین می تواند دلیل افزایش آمپر در کولر های گازی باشد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا دو شاخه کولر گازی داغ می شود؟  کلیک کنید.

خرید کولر گازی

یکی از دغدغه های کاربران خرید کولر گازی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است. اما به راستی کدام برند از کولر گازی می تواند نیاز های کاربران را در به درستی و با کیفیت مناسب تامین کند؟! برای پاسخ به این سوال اگر بخواهیم صادقانه پاسخ دهیم ، بایستی به معرفی کولر های گازی جنرال گلد بپردازیم.

کولر های گازی جنرال گلد از نه تنها از نظر کارشناسان بلکه از نظر کاربران بهترین انتخاب است ، چرا که شما می توانید با مراجعه به تنها وب سایت معتبر و رسمی جنرال گلد ، خرید خود را به ضمانت مرجوع کالا در صورت نارضایتی ، خرید به صورت اقساظ شش ماهه تا دوازده ماهه ، نصب رایگان ، ارسال رایگان و …. انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *