چرا دو شاخه کولر گازی داغ می شود؟

کولر گازی برای خنک کردن اتاق و خلاص شدن از گرمای اضافی موجود ضروری است. کار نکردن دوشاخه کولر گازی و همچنان داغ شدن در هنگام استفاده مشکلی رایج است که بسیاری از کاربران را تحت تاثیر قرار می دهد و در بیشتر مواقع آزاردهنده است.  در ادامه شما را با دلایلی که موجب گرم شدن و شاخه کولر گازی می شود و چگونگی رفع آن می پردازیم.

گرم شدن دو شاخه کولر گازی

همان طور که گفتیم ، داغ شدن سیم دوش اخه کولر گازی یکی از موضوعات نگران کننده کاربران است. بهتر است بدانید ، شما می توانید این مشکل را به طور مستقل برطرف کنید، یا برخی از افراد ممکن است برای دریافت بهترین نتایج از یک متخصص کمک بگیرند.

توجه داشته باشید اگر در حال رفع مشکل خود هستید، ابتدا علت اصلی را شناسایی کرده و بسته به علت آن سعی کنید ، مشکل را برطرف کنید. سعی کنید از یک متخصص برای رفع مشکل کمک بگیرید . چرا که برق بسیار خطرناک است و ممکن است عوارض جبران نا پذیری بر جای بگذارد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا کولر سرما نمی دهد؟ کلیک کنید.

چه چیزی باعث گرم شدن پریزهای برق و سوئیچ ها می شود؟

رایج ترین مشکلی که باعث گرم شدن بیش از حد پریز برق می شود، مدار بارگذاری بیش از حد است. اگر پریز برق برای تامین برق تمام وسایل برقی وصل شده مشکل داشته باشد، بیش از حد کار می کند و داغ می شود.

سیم کشی شل یا آسیب دیده می تواند باعث تجمع گرما در پریز برق شود. ممکن است هنگام وصل کردن وسایل برقی متوجه جرقه های کوتاهی شوید که این هشداری است که سیم کشی ممکن است در شرایط خوبی نباشد.

دوشاخه ها یا پریزهای برق آسیب دیده ممکن است در ایجاد اتصال مشکل ایجاد کند، این مشکل خطر سوختن فیوز یا خاموش شدن قطع کننده مدار را افزایش می دهد.

اگر سوئیچ برق شما بیش از حد گرم می شود، احتمالا سیم کشی معیوب علت آن است. سوئیچ  برق کاربرد زیادی دارد و به مرور زمان فرسوده شدن مدارها را آسان می کند.

بهتر است بدانید سوئیچ های دیمر نسبت به پریزهای معمولی داغ تر عمل می کنند. سازنده سوئیچ باید دستورالعمل هایی در مورد دما های قابل قبول ارائه دهد، اما اگر گرما بیش از حد موجب نگرانی می شود، بهتر است سوئیچ برق را توسط یک متخصص معتبر بررسی کنید.

اگر همگام لمس یک پریز برق شاهد گرمای بیش از حد شده اید ، این موضوع می تواند نشانه ای از عدم کارکرد مناسب باشد که باید برای استفاده ایمن از آن از یک متخصص کمک بگیرید .

برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد پریزها و کلیدهای برق چه باید کرد؟

اگر چه تعمیر پریزهای برق معیوب بهتر است به یک برق کار حرفه ای سپرده شود، اما می توانید تغییرات کوچکی در خانه خود ایجاد کنید تا از موقعیت های ناامن جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته مهم برای کمک به کاهش خطر گرمای بیش از حد توصیه می شود:

  • از نوار های برق خیلی زیاد استفاده نکنید

اگر یک پریز برق چند نوار برق را تامین کند، احتمال زیادی وجود دارد که بار انرژی برای پریز زیاد باشد. در صورت امکان، وسایل برقی را در جای دیگری از خانه خود وصل کنید، به این ترتیب یک پریز برق زیادی را به یکباره تامین نخواهد کرد.

  • سیم کشی خود را بررسی کنید

سیم کشی شل یا آسیب دیده می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد پریزها و احتمالاً خطر آتش سوزی شود. با تمام فرسودگی و فرسودگی پریزهای شما، انجام یک بازرسی الکتریکی مهم است.

  • وسایل برقی خود را بررسی کنید

ما از بسیاری از وسایل الکتریکی در خانه خود استفاده می کنیم، بنابراین مهم است که بررسی کنیم شارژر های ما باعث ایجاد مشکل نمی شوند. برخی از شارژرهای دستگاه از ترانسفورماتور ها برای تغییر ولتاژ متناسب با دستگاهی که به برق وصل می شود استفاده می کنند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا باد کولر گازی گرم می شود؟ کلیک کنید.

اگر دوشاخه شما بیش از حد گرم شود، ممکن است به پریز برق آسیب برساند، بنابراین بهتر است مطمئن شوید سیم کشی دستگاه شما به خوبی کار می کند. اگر دوشاخه بدون توجه به اینکه به کدام پریز وصل شده است بیش از حد گرم می شود، این نشانه آن است که شارژر یا سیم کشی باید تعمیر یا تعویض شود.

  • منبع مشکل را پیدا کنید

اگر با پریزهای برق خود مشکل دارید، می توانید عیب یابی کنید تا ببینید مشکل از کجاست. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا به یک پریز جدید نیاز دارید یا فقط سیم کشی دستگاه جدید.

شما می توانید با برسی موارد بالا ، دلایلی را که موجب گرم شدن پریز برق دو شاخه می شود را پیدا کنید و سپس مشکل را رفع کنید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با مقایسه کولر گازی جنرال گلد کلیک کنید.

چه چیزی باعث گرم شدن پریزهای برق و سوئیچ ها می شود؟

خرید کولر گازی

یکی از دغدغه های کاربران خرید کولر گازی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است. اما به راستی کدام برند از کولر گازی می تواند نیاز های کاربران را در به درستی و با کیفیت مناسب تامین کند؟! برای پاسخ به این سوال اگر بخواهیم صادقانه پاسخ دهیم ، بایستی به معرفی کولر های گازی جنرال گلد بپردازیم.

کولر های گازی جنرال گلد از نه تنها از نظر کارشناسان بلکه از نظر کاربران بهترین انتخاب است ، چرا که شما می توانید با مراجعه به تنها وب سایت معتبر و رسمی جنرال گلد ، خرید خود را به ضمانت مرجوع کالا در صورت نارضایتی ، خرید به صورت اقساظ شش ماهه تا دوازده ماهه ، نصب رایگان ، ارسال رایگان و …. انجام دهید.

2 دیدگاه برای “چرا دو شاخه کولر گازی داغ می شود؟

  1. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی دود می کند ؟ - به چه دلایلی از کولر گازی دود خارج می شود؟ - خرید کولر گازی - جنرال گلد

  2. اشتراک‌ها: چرا کولر کار نمی کند؟ - چرا کولر گازی من کار نمی کند؟ - خرید کولر گازی - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *