چرا کولر گازی دود می کند ؟

کولر گازی به دلیل راحتی که برای شما در تمامی فصول سال به ارمغان می آورد جز جدایی ناپذیر خانه شما است. با این حال، اگر با مشکلی مواجه شد چه کار می کنید؟ مانند هر دستگاه  دیگری، یک کولر گازی با افزایش سن دچار مشکل می شود.

به عنوان مثال، اگر دود از دریچه های تهویه مطبوع خارج می شود، بایستی هر چه سریع تر مشکل را برطرف کنید ، چرا که اگر نتوانید مشکل را بر طرف کنید ، شاهد عوارض جبران ناپذیری خواهید شد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با دلایلی که موجب می شود دود از کولر گازی خارج شود همراه کنیم.

خروج دود از دریچه های کولر گازی

به احتمال زیاد دود سفیدی که می بینید از دریچه های سیستم خنک کننده خارج می شود  ممکن است دود نباشد. احتمال زیادی وجود دارد که فقط تراکم باشد، به خصوص اگر مه سفید بویی نداشته باشد.

چرخه خنک کننده تهویه مطبوع شامل کشیدن هوای گرم است که سپس خنک می شود. در نتیجه این فرآیند، میعان تولید می شود. هنگامی که رطوبت در جعبه بخاری جمع می شود، ممکن است در نهایت به بخار تبدیل شود و با هوای خنک شده آزاد شود، بنابراین دود سفیدی را مشاهده می کنید که از دریچه های کولر می آید. گرفتگی خط تخلیه می تواند دلیل تجمع آب در جعبه بخاری باشد.

  • مه سفید معمولاً زمانی تشکیل می شود که هوای سرد به هوای گرم که بسیار مرطوب است برخورد کند. این مثل زمانی است که در یک روز سرد بیرون می روید و می بینید که نفس از دهانتان بیرون می آید. هنگامی که هوای گرم و مرطوب به هوای خنک و خشک برخورد می کند، تراکم ایجاد می شود و به صورت مه یا دود سفید دیده می شود.

خروج دود از دریچه های کولر گازی

عدم جریان هوای مناسب کولر گازی یکی از مقصران رایج این مشکل است. شما می توانید با تنظیم کولر گازی خود در دمای بالا، مشکل را به حداقل برسانید تا خانه شما سریع تر خنک شود. همچنین باید مطمئن شوید که فیلترهای هوا را به طور مرتب تمیز یا تعویض کنید. برسی سالانه تهویه مطبوع توسط یک متخصص دارای کمک می کند تا مطمئن شوید که تجهیزات خنک کننده شما همانطور که باید کار می کنند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا رادیات جلوی کولر گازی یخ می زند؟ کلیک کنید.

  • سوراخ تخلیه کولر گازی مسدود شده است، برخلاف کولر های گازی قدیمی ، بسیاری از مدل های جدید کولر گازی مجهز به سوراخ تخلیه نیستند. کویل اواپراتور کولر گازی در طول فرآیند خنک سازی رطوبت ایجاد می کند. این آب باید تخلیه شود و خط تخلیه میعانات به این امر کمک می کند.

این جزء به تخلیه آب در خارج از واحد خنک کننده شما کمک می کند. متأسفانه، با گذشت زمان ممکن است مسدود شود و این می تواند باعث شود که آب به داخل تهویه مطبوع شما برگردد. اگر این اتفاق بیفتد، سپس یک مه سفید از دریچه ها خارج می شود. با تنظیم منظم کولر گازی از مشکلات خط تخلیه جلوگیری کنید.

خرابی یک قطعه تهویه مطبوع ، اکثر خانه ها مجهز به کولر هستند. با این حال، این واحدهای خنک کننده اغلب تحت فشار شدید قرار می گیرند زیرا سعی می کنند با نیاز های خنک کننده خانه شما در طول فصل تابستان سازگاری داشته باشند.

  • همچنین طبیعی است که اجزای واحد خنک کننده در نهایت با بالا رفتن سن سیستم از کار بیفتند. اگر سیستم تهویه مطبوع شما از فن تسمه ای استفاده می کند، دود ممکن است به دلیل معیوب بودن تسمه فن ایجاد شود.
  • علت دیگر سوختن موتور فن است. اگر بوی بدی با دود خروجی دریچه‌ها همراه است، باید فوراً کولر گازی را خاموش کنید. این دود می تواند سمی باشد. یک تکنسین آموزش دیده می تواند مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند. گاهی اوقات بهترین راه حل تعویض کولر گازی قدیمی است.

گرمای بیش از حد واحد تهویه مطبوع، دود سفید که بوی عجیبی دارد احتمالاً مشکلی شدید تر از تراکم است. یک تهویه مطبوع از اجزای الکتریکی بسیاری تشکیل شده است که می توانند بیش از حد گرم شوند، به خصوص اگر واحد تهویه هوا جریان هوای مناسبی دریافت نکند. گرمای بیش از حد واحد تهویه مطبوع مشکلی است که باید به آن توجه کرد.

  • مشکل ممکن است به دلیل مسدود شدن فیلتر هوای یا گرفتگی دریچه ‌ها باشد.در صورت مشاهده این مشکل بایستی باید فوراً کولر گازی را خاموش کنید و با یک تکنسین تهویه مطبوع مطمئن تماس بگیرید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید. یک متخصص تهویه مطبوع تعیین می کند که کدام قطعات بیش از حد گرم می شوند و احتمالاً نیاز به تعویض دارند تا سیستم تهویه مطبوع شما بتواند دوباره خانه شما را به درستی خنک کند.
  • مشکلات برق کولر گازی ، اگر کولر گازی شما مشکل سیم کشی داشته باشد، ممکن است دود را از دریچه ها خارج کند. به خاطر داشته باشید که یک سیستم خنک کننده از تعداد زیادی سیم و پیوند های الکتریکی تشکیل شده است. اگر یکی از این ها خراب شود، دود با بوی بد می تواند از دریچه ها خارج شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا دو شاخه کولر گازی داغ می شود؟ کلیک کنید.

از این رو  به محض اینکه متوجه شدید کولر گازی بوی نامتعارفی دارد، آن را خاموش کنید. مسائل برقی یک خطر شدید است و در صورت بی توجهی می تواند باعث آتش سوزی شود.

وقتی زنگ هشدار دود به صدا در می ‌آید ممکن است ناراحت‌ کننده باشد، اما احتمال زیادی وجود دارد که دود دلیل اصلی خاموش شدن زنگ شما نباشد. به طور کلی، تهویه مطبوع که زنگ هشدار دود را روشن می کند، احتمالاً به دلیل افزایش برق است.

خروج دود از دریچه های کولر گازی

اگر این اتفاق افتاد، سیستم تهویه مطبوع را از برق بکشید یا قطع کننده آن را بکشید. بلافاصله پس از آن با یک متخصص تماس بگیرید. نحوه نصب کولر گازی یا سیستم برق خانه احتمالاً دلیل این مشکل است.

آیا دود سفید از کولر گازی شما بی بو می شود؟

وقتی دیدید دود سفید از دریچه های کولر گازی شما خارج می شود، فورا اقدام کنید. ابتدا مشخص کنید که آیا دود بو دارد یا خیر. اگر اینطور نیست، احتمالاً به دلیل مشکل تراکم است. با این حال، هنوز هم نباید آن را نادیده بگیرید زیرا اگر کولر گازی به درستی تخلیه نشود، ممکن است مشکلات دیگری ایجاد شود.

از طرف دیگر، اگر دود سفید بوی بدی داشته باشد، احتمالاً با یک قطعه خراب یا یک مشکل الکتریکی روبرو هستید. مهم است که فوراً کولر گازی خود را خاموش کنید و در هر دو مورد با یک تکنسین مجرب و حرفه ای تماس بگیرید.

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی با بهترین کیفیت یکی از دغدغه های کاربران است. اما به راستی کدام کولر گازی می تواند با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خیال ما را راحت کند؟

اگر به برسی نظرات کاربران کولر گازی گازی بپردازیم ، ( برای برسی این موضووع می توانید، روی لینک نظرات کاربران در رابطه با کولر های گازی جنرال گلد کلیک کنید ) متوجه خواهید شد کولر های گازی جنرال گلد نه تنها از نظر کاربران بلکه از نظر کارشناسان ، کولر جنرال گلد ۱۲۰۰۰ و کولر جنرال گلد ۲۴۰۰۰ بهترین برند موجود در بازار ایران به شمار می روند .

اگر به دنبال خرید کولر گازی جنرال هستید می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد جهت دیدن و خرید محصولات با کیفیت بپردازید.

همچنین جالب است بدانید با خرید از وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد می توانید ، از خدمات ارسال رایگان ، مرجوع کالا در صورت نارضایتی ، نصب رایگان ، خرید اقساطی و …. بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *