چرا رادیاتور جلوی کولر گازی یخ می زند؟

همانطور که هوای گرم وارد شهر می شود و شما بیشتر و بیشتر از کولر گازی خود استفاده می کنید، ممکن است روزی از دیدن یخ در جلوی دریچه جلو رادیات شگفت زده شوید. این ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد. چرا که کولر گازی قرار است داخل خانه شما را خنک کند. پس چرا جلوی رادیات شبیه یک یخچال فریزر است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

یخ زدن رادیات جلو کولر گازی

ممکن است فکر کنید یخ زدن کولر گازی نشانه معیوب بودن کولر گازی است که باید تعویض شود، اما این به ندرت درست است. در حالی که ممکن است چنین کولر گازی نیاز به تعمیر داشته باشد، به همان اندازه احتمال دارد که تعمیر و نگهداری ساده مشکل را اصلاح کند. حتی ممکن است شما به سادگی نیاز به تنظیم کنترل های دستگاه داشته باشید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا کولر سرما نمی دهد؟ کلیک کنید.

چگونه یک کولر گازی کار می کند

برای درک اینکه چرا یک کولر گازی ممکن است یخ بزند، بهتر است ابتدا به نوع کارکرد آن توجه کنید. همه کولر های گازی بر اساس این اصل کار می کنند که گاز مبرد با انبساط خنک می شود و با متراکم شدن این گرم تر می شود.

یک تهویه مطبوع با یک حلقه بسته سیم پیچ پر از گاز مبرد کار می کند که ابتدا منبسط می شود تا خنک شود تا بتواند گرمای داخل خانه را جذب کند. سپس به بیرون پمپاژ می شود و فشرده می شود تا گرمای آن به بیرون تابیده شود. این حرکت دایره ای مبرد از سیم پیچ های انبساط (خنک کننده) به کویل های متراکم کننده در حالی که دستگاه در حال کار است به طور مداوم در حال فعالیت است.

دلایلی که موجب یخ زدن رادیات می شوند

برای عملکرد صحیح کولر گازی به گردش مطمئن هوا برای خارج کردن رطوبت متراکم شده از سیم پیچ ها بستگی دارد. مشکل در جریان هوا یا جریان مبرد از طریق سیم پیچ ها می تواند باعث یخ زدن رطوبت و تشکیل یخ روی سیم پیچ ها شود.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با اینکه چرا لوله های کولر گازی یخ می زند؟ کلیک کنید.

دلایلی که موجب یخ زدن رادیات می شوند

مبرد کم، مبرد جزء مسئول خنک کننده خانه شما است. با این حال، سطوح پایین مبرد ممکن است منجر به یخ زدن کولر گازی شما شود. سطح پایین مایع خنک کننده  یا با نشتی در خطوط یا حتی تغییر فشار ایجاد می شود.

نشتی در خطوط و لوله ها ممکن است منجر به کاهش سطح مایع خنک کننده شود که منجر به کار بیش از حد جریان متناوب و در نهایت منجمد شدن سیم پیچ ها و لوله ها می شود.

جریان هوا ضعیف ، فقدان جریان هوای مناسب در خانه شما یکی دیگر از مشکلات بالقوه یخ زدگی است. جریان هوا ضعیف به خانه شما؛ به این معنی که جریان برق شما هوای گرم کافی دریافت نمی کند تا از یخ زدن تراکم روی سیم پیچ جلوگیری کند.

فیلترهای کثیف و دریچه های هوای بسته نیز مانع ورود هوا به سیستم می شوند و در نتیجه باعث یخ زدن رادیات جلوی کولر گازی می شوند.

کویل های کثیف، کویل ها جریان متناوب کثیف در لیست علل رایج یخ زدگی رادیات کولر های گازی  در رتبه سوم قرار دارند. از آنجایی که یخ مانع جریان مناسب هوا می شود، تجمع یخ در کمترین زمان ممکن رخ می دهد.

کویل های اواپراتور شما همچنان یخ می زنند زیرا نه تنها هوای خانه شما را خنک می کنند بلکه آب داخل آن را نیز بیرون می کشند. فرآیند رطوبت زدایی هوا به میعانات انباشته شده روی سیم پیچ ها کمک می کند. با این حال، مشکل زمانی ایجاد می‌شود که ظرف قطره‌ای سرریز می‌شود، کویل‌ها خیس می‌شوند و بعداً یخ می‌زنند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا کولر گازی یخ می زند؟ کلیک کنید.

فن دمنده آسیب دیده، چهارمین علت احتمالی یخ زدن رادیات کولر گازی ، خراب شدن فن دمنده است. یک فن دمنده اساساً کمک می کند تا هوای خنک متراکم تری در داخل محیط جریان یابد.

فشار هوا و جریان هوای مناسب کولر گازی شما تعیین می کند که چقدر می تواند هوا را خنک کند و آن را به خانه شما پمپ کند.

فن دمنده معیوب جریان هوای مناسب را در سیستم تغییر می دهد و در نتیجه قطرات آب متراکم روی کویل ها جمع می شود. قطرات آب در نهایت یخ می زند و باعث اختلال در عملکرد کولر گازی می شوند.

خراب شدن فن دمنده تهویه مطبوع نیز باعث یخ زدن خط مایع خنک کننده می شود.

یکی از مواردی که در این مطلب به برسی ان ها پرداختیم ، می تواند دلیل یخ زدگی رادیات جلو کولر گازی شما باشد ، از این رو اگر در هنگام برسی کولر گازی چند مورد یخ زدگی را مشاهده کردید، می توانید با مطالعه این مطلب دلیل یخ زدگی را بفهمید و در صدد رفع مشکل برآیید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا پنل کولر گازی یخ می زند؟ کلیک کنید.

همچنین می توانید از تکنسین های حرفه ای و مجرب کمپانی جنرال گلد در اقصی نقاط ایران برای رفع مشکل کمک بگیرید ، برای این منظور می توانید به وب سایت جنرال گلد مراجعه کنید و سپس از قسمت پشتیبانی با پشتیبانی وب سایت تماس حاصل نمایید ، تا در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع مشکل خدمت برسند.

دلایلی که موجب یخ زدن رادیات می شوند

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی با بهترین کیفیت یکی از دغدغه های کاربران است. اما به راستی کدام کولر گازی می تواند با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خیال ما را راحت کند؟

اگر به برسی نظرات کاربران کولر گازی گازی بپردازیم ، ( برای برسی این موضووع می توانید، روی لینک نظرات کاربران در رابطه با کولر های گازی جنرال گلد کلیک کنید ) متوجه خواهید شد کولر های گازی جنرال گلد نه تنها از نظر کاربران بلکه از نظر کارشناسان ، کولر جنرال گلد ۱۲۰۰۰ و کولر جنرال گلد ۲۴۰۰۰ بهترین برند موجود در بازار ایران به شمار می روند .

اگر به دنبال خرید کولر گازی جنرال هستید می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد جهت دیدن و خرید محصولات با کیفیت بپردازید.

همچنین جالب است بدانید با خرید از وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد می توانید ، از خدمات ارسال رایگان ، مرجوع کالا در صورت نارضایتی ، نصب رایگان ، خرید اقساطی و …. بهره مند شوید.

1 دیدگاه برای “چرا رادیاتور جلوی کولر گازی یخ می زند؟

  1. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی زیاد آف میکند + بررسی دلایل و راهکارهای رفع مشکل - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *