چگونه صدای کولر گازی را کم کنیم؟

چگونه صدای کولر گازی را کم کنیم؟

اکثر قطعات الکترونیکی صداهایی در حین فعالیت ایجاد می کنند. این صدا ها در اکثر موارد آزار دهنده است. یکی از قطعات الکترونیکی که صدای زیاد در حین فعالیت ایجاد می کند، کولرگازی است. البته این موضوع تقریبا برای چند سال پیش است، چرا که امروزه با ساخته شدن کولرهای گازی مجهز به اینورتر دغدغه صدای کولرگازی تقریبا به صفر رسیده است. اما در برخی مواقع ممکن است شاهد صداهای غیر عادی در کولرگازی خود شوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل و راهکار کم کردن صدای کولرگازی بپردازیم.

کولرگازی چگونه فعالیت می کند؟

عملکرد کولرگازی به صورت دوره ای است . به گونه ای که یک عملکرد تا بی نهایت ادامه پیدا می کند. البته تا زمانی که کولرگاز روشن باشد و ترموستات برای خاموش شدن کولرگازی تنظیم نشده باشد. در این صورت کولرگازی تا زمانی که خاموش شود به صورت دوره ای فعالیت می کند.

کولرگازی به این صورت فعالیت می کند که در ابتدا هوای گرم را از محیط خارج می کند و سپس مایع مبرد در کندانسور کولرگازی به گاز مبرد تبدیل می شود. در این فرایند گاز مبرد خنک می شود. پنل داخلی و خارجی کولرگازی به مشارکت یکدیگر محیط را خنک می کنند. توجه داشته باشید که بایستی مراقبت از کولرگازی را در برنامه ماهانه خود قرار دهید و فیلتر هوای کولرگازی، کندانسور کولرگازی و فن کولرگازی را تمیز کنید. چرا که ممکن است به دلیل گیر کردن اجسام خارجی در فن کولرگازی صداهای غیرعادی به گوش رسد.

دلایل به گوش رسیدن صداهای غیرعادی از کولرگازی

صداهای غیرعادی در کولرگازی موجب آزار و اذیت کاربران می شود. به طوری که کاربران به دنبال راه هایی برای حذف صداهای غیرعادی هستند، از جمله دلایل به گوش رسیدن صداهای غیرعادی در کولرگازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیر کردن قطعات خارجی مانند چوب، گرد و غبار و … در کندانسور کولرگازی

اگر یونیت خارجی کولرگازی در جایی نظیر قرار گرفتن در معرض اشیاء خارجی قرار بگیرد. صدای کوبیده شدن به گوش می رسد. این صدا از جمله صداهای آزار دهنده به شمار می رود. از این رو برای جلوگیری از صداهای غیرعادی این است که از پوشش های کندانسور استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که باید هر چند وقت یک بار پوشش کندانسور را خارج کنید و یونیت خارجی را تمیز کنید.

آیا کولرگازی صدا دارد؟

  • شل شدن پیچ های قطعات در اسرع باد و طوفان و حتی در برخی موارد به دلیل اینکه نصب درست صورت نگرفته است. شل بودن پیچ ها صداهای غیرعادی را به گوش می رساند.

اگر از کولرگازی شما صدای تق تق می اید این صدا به دلیل شل بودن پیچ ها است. اگر پیچ های کولرگازی بنا به دلایلی شل شوند. قطعات در صورت برخورد باد می لرزند و این مورد حتی در برخی موارد موجب لرزیدن کولرگازی می شود.

از این بهتر است در هنگام فعالیت کولرگازی به لرزیدن کولرگازی توجه کنید. لرزیدن کولرگازی ناشی از شل بودن پیج های قطعات است. اگر پیچ های کولرگازی شما شل بود، بایستی به طور دقیق و محکم پیچ ها را محکم کنید. همچنین بهتر است هر شش ماه یک بار پیچ های کولرگازی بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را سفت کنید.

از نشانه های معیوب بودن کمپرسور به گوش رسیدن صدای کوبیدن است. این صدا بسیار بلند تر از صداهای دیگر است که می تواند مشکلاتی را برای کاربران به وجود آورد. برای رفع این مشکل نیاز است، از یک تعمیرکار مجرب برای رفع مشکل و تعویض و یا تعمیر کولرگازی و کمپرسور کمک بگیرید.

  • نصب نادرست کولرگازی موجب لرزش کولرگازی و نیز به وجود آمدن صداهای غیرعادی می شود.

نصب کولرگازی یکی از مهم ترین فرایندها است که بایستی توسط تکنسین های مجرب در این زمینه صورت بگیرد. به این ترتیب اگر تخصص و دانش کافی در زمینه تعمیر کولرهای گازی ندارید، بهترین راهکار این است که از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. اگر نصب کولرگازی شما به درستی صورت نگیرد، صداهای کوبیده شدن به گوش می رسد.

·         روغن کاری قطعات کولرگازی

قطعات کولرگازی برای فعالیت نیاز به روغن کاری دارند که این روغن کاری توسط تکنسین های مجرب در هنگام سرویس دوره ای کولرگازی انجام می گیرد.

به ایندترتیب اگر سرویس دوره ای کولرگازی به درستی صورت نگیرد، صداهای غیر عادی مانند صدای سوت زدن و جیر جیر کردن به گوش می رسد. به این ترتیب سرویس دوره ای کولرگازی را فراموش نکنید. تا به این ترتیب عمر مفید کولرگازی خود را افزایش دهید.

راهکارهای رفع مشکل صدا دادن کولرگازی

برای اینکه بتوانید صدای کولرگازی اسپلیت خود را به حداقل ممکن برسانید و یا صدا را قطع کنید. بایستی از یک تکنسین برای تشخیص دلیل به وجود آمدن صدا کمک بگیرید. چرا که در بیشتر مواقع به گوش رسیدن صداهای غیرعادی ناشی از خراب بودن قطعات کولرگازی است. به این ترتیب بهتر راهکار برای جلوگیری از رخداد مشکلات بزرگ تر کمک گرفتن از یک تکنسین و تعمیرکار بهترین گزینه است.

همچنین خرید یک کولرگازی با کیفیت با داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر می تواند به شما در داشتن یک کولرگازی بدون مشکل با طول عمر بسیار بالا کمک کند.

راهکارهای رفع مشکل صدا دادن کولرگازییکی از نمایندگی های معتبر برای خرید کولرهای گازی با کیفیت با قیمت مناسب، نمایندگی جنرال گلد است. این نمایندگی با ارائه خدمات پس از فروش و محصولات با کیفیت توانسته است نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کند. از جمله خدمات پس از فروش این نمایندگی می توان به گارانتی ۲۴ ماهه، ارسال و نصب کولرگازی به صورت رایگان، خرید اقساطی، مرجوع کالا در صورت نارضایتی اشاره کرد.

سخن پایانی

سرویس و مراقبت از کولرگازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. به گونه ای که اگر این موارد به درستی و در زمان معین صورت نگیرد، مشکلاتی از جمله صداهای غیرعادی کولرگازی شما را تهدید می کند. از این رو بهتر است اطلاعات کافی در زمینه نگهداری و سرویس کولرگازی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *