چرا پنل کولر گازی یخ می زند؟

اگر بنا به دلایلی مشاهده کرده اید پنل کولر گازی شما یخ زده است ، نگران نباشید ، چرا که ما در این مطلب به برسی این موضوع که چرا پنل کولر های گازی یخ می زند می پردازیم و دلایل آن را برسی می کنیم و شما راه با راه کار های تعمیر آن آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

دلایل یخ زدن تجهیزات کولر گازی

برخی از رایج ترین دلایلی که در یخ زدن سیستم کولر های گازی شما تاثیر دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جریان هوا ضعیف و نا کافی یکی از دلایل اصلی یخ زدن پل کولر های گازی به شمار می روند ، این مشکل زمانی رخ می دهد که مجرای هوای خروجی  آسیب دیده باشد،  ویا هوای گرم داخل محیط ممکن است برای عبور از روی کویل های اواپراتور مشکل داشته باشد و در نتیجه هوای خروجی متراکم شود. در این صورت کمپرسور به کار خود ادامه می دهد و در نتیجه میعان می تواند به یخ تبدیل شود. برای رفع این مشکل شما می توانید با تعمیرکار تماس حاصل کنید تا با برسی انسداد یا نشتی در کانال ها ، مشکل را رفع کنند.

فیلتر هوای کثیف، فیلترهای هوا موجود در کولر های گازی را بایستی هر ماه و یا هر سه ماه یک بار تعویض کنید. اگر فیلتر هوای خود را تعویض یا تمیز نکنید، ممکن است کثیف یا مسدود شود و باعث کاهش جریان هوا و یا مسدود شده محل خروج هوا شود. زمانی که هوا از روی پنل آن عبور نمی کند، یخ روی سیم پیچ تبخیرکننده تشکیل می شود. تعویض فیلتر هوا از یخ زدن اجزای تهویه مطبوع جلوگیری می کند. همچنین به بهبود کیفیت هوای داخل محیط کمک می کند. علت اصلی سیستم تهویه مطبوع یخ زده، فیلتر هوای کثیف است. فیلتر هوا هوای وارد شده به محیط را تمیز می کند. همان طور که می دانید فیلتر کثیفی، گرده، گرد و غبار و سایر آلرژن ها را جذب می کند. این موضوع جریان هوا را محدود می کند  و می تواند باعث یخ زدن کویل های کولر های گازی شود. از این رو بسیار مهم است فیلتر کولر گازی خود را ماهانه بررسی کنید.

دلایل یخ زدن تجهیزات کولر گازی

سطوح پایین مبرد ، اگر سیستم شما سطح مبرد پایینی دارد یا مبرد نشتی دارد، یخ می تواند در سیستم تهویه مطبوع شما ایجاد شود. هنگامی که سیستم شما مبرد کمی داشته باشد، نمی تواند به طور موثر کار کند و در نتیجه کاهش فشار هوا می تواند منجر به یخ زدن بخار آب اطراف ی سطح سیم پیچ شود.

فن دمنده معیوب ، یک فن دمنده آسیب دیده می تواند باعث جریان ناکافی هوا و یخ زدن سیم پیچ شود. اگر مشکوک هستید که فن دمنده شما کار نمی کند، مهم است از یک متخصص برای برسی فن دمنده کمک بگیرید چرا که این مشکل به طور قابل توجهی می تواند کل سیستم گرمایش و سرمایش شما را دچار مشکل کند.

گرفتگی خط تخلیه میعانات، اگر بنا به دلایلی در خط تخلیه میعانات گرفتگی به وجود آید ، سینی چکه کولر گازی با آب اضافی از رطوبت موجود سرریز می شود. اگر سطح کویل اواپراتور کولر گازی شما خیلی سرد باشد، احتمال انجماد آب سینی چکه بسیار زیاد است . متخصصان کاربلد با برسی و از بین بردن مشکل به شما در حل این مشکل می کنند.

نحوه کارکرد کولر گازی

هنگامی که سیم پیچ ها فعال می شوند، مبرد به هوای گرم برای دمیدن نیاز دارد. این کار هوای شما را خنک می کند و کویل ها را در دمای کافی گرم نگه می دارد که یخ نزنند. کویل داخلی گرما را از هوای داخل خارج می کند و سپس با استفاده از مبرد آن را به سیم پیچ بیرونی منتقل می کند که  این امر سبب بیرون رانده شدن گرما می شود.

این سیستم در واقع گرما را از هوای داخل محیط شما می کشد و گرمای اضافی را به بیرون منتقل می کند. به همین دلیل است که اگر روزی دست خود را روی فن در حال کار روی واحد بیرونی خود قرار دهید، هوا به طور قابل توجهی گرم می شود.

نحوه کارکرد کولر گازی

با این حال، اگر چیزی در کولر گازی شما  خراب شود، کل سیستم مختل می شود. اگر چیزی مانع وزش هوای گرم روی کویل ها شود، سیم پیچ اواپراتور موجب می شود که مبرد بیش از حد خنک شود و باعث شود که به زیر نقطه انجماد بیفتد و یخ روی آن جمع شود. یا اگر فشار مبرد در داخل سیم پیچ ها اشتباه باشد، سیم پیچ های سیستم شما می توانند خیلی سرد شوند و به سرعت یخ بزنند. و این گونه پنل کولر گازی شما یخ می زند.

با برسی نحوه کارکرد کولر گازی به این نتیجه می توان رسید که کوچک ترین ایرادی در هر یک از قطعات کولر گازی که در فعالیت کولر گازی شما نقش دارد ، می تواند منجر به مشکل و ایراد در کولر گازی شما شود. به خاطر داشته باشید برای رفع مشکل حتما از یک تعمیرکار حره ای و کاربلد کمک بگیرید .

کولر گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد از جمله برند موجود در بازار است که مبرا از هر عیب و ایرادی است . اگر کولر گازی جنرال گلد خریداری شده شما از نمایندگی معتبر جنرال گلد دچار یخ زدگی شد، می توانید کولر گازی خود را به شرکت ، کمپانی جنرال گلد مرجوع کنید حتی اگر چندین سال از خرید آن می گذرد. این موضوع می تواند به طور قطع به ما اطمینان کیفیت فوق العاده کولر های گازی را بدهد

کولر های گازی جنرال گلد از جمله کولر های گازی هستند که بهترین کیفیت را در میان سایر برند ها دارند. اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با ضمانت اصل بودن و مرجوع کالا در صورت نارضایی هستید می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کنید. و در صورت تمایل محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت و اقساطی خریداری کنید.

کولر گازی جنرال گلد

مطالب مرتبط

چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

کولر های گازی جنرال گلد

کلام اخر

برند جنرال گلد  یکی از شرکت های تولید کننده  انواع سیستم های تهویه مطبوع در انواع مدل ها در سطح وسیع با انواع کاربرد های متنوع  است . این کولر ها حاصل  ساخت  کشور های تایلند و مونتاژ بی عیب و نقص چین است  . ما در مطلب بالا به برسی دلایل یخ زدن پنل کولر های گازی پرداختیم.

شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از ویژگی های محصولات سرمایشی و گرمایشی جنرال گلد از وب سایت جنرال گلد بهترین انتخاب  را انجام داده و در صورت تمایل خرید را از سایت رسمی جنرال گلد انجام دهید.

4 دیدگاه برای “چرا پنل کولر گازی یخ می زند؟

  1. اشتراک‌ها: آیا استفاده از کولر گازی ضرر دارد؟- مضرات استفاده از کولر های گازی - خرید کولر های گازی جنرال گلد - جنرال گلد

  2. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی برق زیاد مصرف می کند؟ - دلایل افزایش هزینه برق - خرید کولر گازی جنرال گلد - جنرال گلد

  3. اشتراک‌ها: چرا رادیات جلوی کولر گازی یخ می زند؟ - جنرال گلد

  4. اشتراک‌ها: چرا موتور کولر گازی قطع و وصل می شود - دلایل و راهکارهای حل مشکل - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *