چرا کولر گازی یخ می زند؟

شاید برایتان پیش امده که با دیدن یخ روی کولر گازی خود نگرانی به سراغتان بیاید، اما این نگرانی بی فایده است چرا که ما در این مطلب در نظر داریم شما را با دلایل یخ زدن کولرگازی اشنا کنیم . تا با داشتن دانش کافی مشکل خو را به درستی حل کنید.

دلایل یخ زدن کولر گازی

برخی از رایج ترین دلایلی که ممکن است کولر گازی شما یخ بزند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جریان هوا ضعیف

یکی از دلایلی که در یخ زدن کولر های گازی می تواند تاثیر گذار باشد جریان هوا نا کافی است. اگر  مجرای هوای آسیب دیده باشد هوای گرم محیط شما ممکن است برای عبور از روی کویل های اواپراتور مشکل داشته باشد و در نتیجه متراکم شود. در این جا کمپرسور به کار خود ادامه می دهد که میعان می تواند به یخ تبدیل شود. برای رفع این مشکل بایستی انسداد یا نشتی در کانال ها را  بررسی کنید و برای بهبود جریان هوا و جلوگیری از تشکیل یخ مشکل را اصلاح کنید.

  • فیلتر هوای کثیف

همان طور که می دانید فیلترهای هوا را هر یک تا سه ماه یکبار باید تعویض کنید. اگر فیلتر هوای خود را تعویض یا تمیز نکنید، ممکن است کثیف یا مسدود شود و این امر باعث جریان نامناسب هوا شود. زمانی که هوا از آن عبور نمی کند، یخ روی سیم پیچ تبخیرکننده تشکیل می شود.  از این رو تعویض فیلتر هوا از یخ زدن اجزای تهویه مطبوع جلوگیری می کند. همچنین به بهبود کیفیت هوای داخل محیط کمک می کند.

دلایل یخ زدن کولر گازی

  • سطوح پایین مبرد

اگر سیستم شما سطح مبرد پایینی دارد یا مبرد نشتی دارد، یخ می تواند در سیستم تهویه مطبوع شما ایجاد شود. هنگامی که سیستم شما مبرد کمی داشته باشد، نمی تواند به طور موثر کار کند و کاهش فشار می تواند منجر به یخ زدن بخار آب اطراف ،  روی سطح سیم پیچ شود.

به طور معمول، سطح پایین مبرد به دلیل نشتی در جایی از سیستم است. که شما بایستی با کمک گرفتن از یک متخصص محل نشت را  پیدا  کنید و  مشکل را حل کنید تا سیستم تهویه مطبوع شما بتواند مجددا به درستی کار کند.

  • مشکل در فن دمنده

یک فن دمنده آسیب دیده می تواند باعث جریان ناکافی هوا و یخ زدن سیم پیچ شود. اگر مشکلاتی که موجب یخ زدن کولر گازی می شود را برسی کرده اید ولی  مشکلی یافت نکرده اید و  به خرابی فن دمنده مشکوک هستید  به برسی آن بپردازید. خرابی فن دمنده می تواند کل سیستم گرمایش و سرمایش شما را دچار مشکل کند. برای رفع مشکل حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

  • گرفتگی خط تخلیه میعانات

رطوبت هوا باعث ایجاد تراکم می شود و از طریق خط تخلیه میعانات از خانه شما خارج می شود. اگر در خط تخلیه میعانات شما گرفتگی وجود داشته باشد، سینی چکه ممکن است با آب اضافی از رطوبت موجود در هوا سرریز شود. اگر سطح کویل اواپراتور خیلی سرد باشد، ممکن است کولر گازی شما یخ بزند.

برای حل مشکل گرفتگی خط تخلیه میعانات کولر گازی ، بایستی  خط تخلیه میعانات  کولر گازی خود را شست و شو دهید تا کولر گازی شما بتواند به درستی کار کند.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، یخ زدن دستگاه تهویه مطبوع شما در فصل تابستان و روز های گرم  طبیعی نیست ، از این رو ممکن است مشکلات فنی دلیل این مشکل باشد. از این رو بایستی به برسی تجهیزات داخلی کولر گازی بپردازید.

دلایل یخ زدن کولر گازی

کولر گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد از معروف ترین و پر فروش ترین محصولات موجود در بازار جهانی به خصوص در ایران به شمار می روند.  کولر های گازی جنرال گلد به دلیل اینکه با هدف رضایت مشتری توسط کمپانی بزرگ جنرال گلد طراحی و روانه بازار شده اند از این از قیمت مناسب و کیفیت فوق العاده  برخوردار هستند . اگر کولر گازی جنرال گلد خریداری شده شما از نمایندگی معتبر جنرال گلد دچار یخ زدگی شد، می توانید کولر گازی خود را مرجوع کرده و هزینه خود را تمام و کمال دریافت کنید.

اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با ضمانت اصل بودن و مرجوع کالا در صورت نارضایی ، دارا بودن خدمات پس از فروش ، نصب رایگان ،ارسال رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … هستید ، می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کنید. و در صورت تمایل محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

مطالب مرتبط

چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

کولر های گازی جنرال گلد

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

کلام اخر

برند جنرال گلد  یکی از شرکت های تولید کننده  انواع سیستم های تهویه مطبوع در انواع مدل ها در سطح وسیع با انواع کاربرد های متنوع  است . این کولر ها حاصل  ساخت  کشور های تایلند و مونتاژ بی عیب و نقص چین است  . ما در مطلب بالا به برسی دلایل یخ زدن کولر گازی پرداختیم.

شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از ویژگی های محصولات سرمایشی و گرمایشی جنرال گلد از وب سایت جنرال گلد بهترین انتخاب  را انجام داده و در صورت تمایل خرید را از سایت رسمی جنرال گلد انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *