چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

یکی از رایج ترین سوالات کاربران این است که آب کولر گازی من چرا نشت می کند؟ از جمله دلایل نشت آب کولر های گازی را در این مطلب برسی می کنیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دلایل نشت آب کولر های گازی چیست؟

اگر کولر گازی شما دچار نشت اب شده است و یا به دلایل نامعلومی آب از آن می چکد ، اولین کاری که بایستی بدون فکر کردن انجام دهید ، این است که ترموستات کولر گازی را خاموش کنید تا جلوی خروج آب را در نتیجه فعالیت بگیرید. حال برای اینکه متوجه بشوید چه دلایلی موجب نشت آب در کولر شما شده است ، بایستی کولر گازی را نقطه به نقطه چک کنید. از جمله دلایل نشت آب در کولر های گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل نشت آب کولر های گازی چیست؟

پنل داخلی کولر گازی حاوی سیم پیچ اواپراتور است . این فناوری هوای گرم دمیده شده روی اواپراتور را خنک می کند . این موضوع باعث می شود که تراکم روی سیم پیچ ایجاد شود، درست مانند شکل گیری قطرات آب در یک لیوان آب سرد در یک روز گرم. رطوبت روی کویل به داخل یک ظرف تخلیه می‌چکد و روی یک خط تخلیه میعانات گازی که یک لوله PVC سفید رنگ است می ریزد و به خارج از کولر هدایت می شود.

 • گرفتگی لوله تخلیه میعانات، از دلایل نشت آب کولر گازی به شمار می رود. گرفتگی خط تخلیه میعانات، می تواند شایع ترین علت نشت آب از کولر گازی شما به داخل خانه باشد. همچنین اگر خط تخلیه با گرد و غبار، خاک، لجن یا کپک مسدود شود، آب کولر تخلیه نمی شود در این صورت آب مجددا به داخل نشت می کند. یا به اختصار از کولر گازی آب میرریزد.

برای رفع انسداد لوله تخلیه میعات باید آن را باز کنید. و از یک واکس مرطوب یا خشک می توانید برای رفع انسداد لوله استفاده کنید. همچنین شما می توانید از یک جاروبرقی مخصوص برای مکیدن مواد مسدود کننده استفاده کنید.

 • اگر مخزن تخلیه آسیب دیده باشد و یا زنگ زده باشد آب کولر مجددا نشت می کند به گونه ای که ممکن است ظرف تخلیه سوراخ شده باشد یا در اثر زنگ زدن دچار پارگی شده باشد. از این رو برای جلوگیری از این منظور بایستی ظرف تخلیه را تعویض کنید.
 • خرابی پمپ میعانات گازی می تواند از دیگر دلایل نشت آب از کولر گازی باشد. این پمپ وظیفه دارد که آب را به بیرون پمپاژ می کند. از این رو اگر پمپ خراب شود، آب دیگر به بیرون پمپاژ نمی شود و به داخل نشت می کند . از این رو برای رفع این مشکل باید پمپ را تعمیر یا تعویض کنید.
 • فیلتر هوا کثیف جریان هوا را روی اواپراتور مسدود می کند. وقتی این اتفاق می افتد، سیم پیچ اواپراتور خیلی سرد می شود و یخ می زند. وقتی ذوب می شود، مقدار زیادی آب می چکد که ممکن است ممقدار آن بسیار زیاد باشد و آب به بیرون نشت کند. برای برسی این موضوع فیلتر هوای کولر گازی خود را بررسی کنید تا ببینید کثیف است یا نه ؟ در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

دلایل نشت آب کولر های گازی چیست؟

هشدار: توجه داشته باشید ، بایستی هر سه ماه یک بار فیلتر هوای کولر گازی خود را چک کنید و آن را تعویض کنید ، تا از بروز مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنید.

 • مشابه فیلتر هوای کثیف، مبرد کم، فشار را در سیستم کولر گازی کاهش می دهد و باعث یخ زدن سیم پیچ اواپراتور می شود. این اتفاق بیشتر در فصل های سرد سال رخ می دهد ، هنگامی که سیم پیچ در اثر گرما ذوب می شود، آب از ظرف تخلیه سرریز می شود و شما فکر می کنید آب از کولر گازی شما نشت کرده است.

هشدار: اگر کولر گازی شما به خوبی خنک نمی کند ، صدای خش خش ایجاد می کند بایستی نشت گاز مبرد زا چک کنید ، چرا که این علائم نشان دهنده نشت گاز مبرد در کولر های گازی است.

 • اگر بنا به دلایلی خط تخلیه کولر گازی قطع شده باشد ، شما می توانید شاهد نشت آب از کولر گازی خود باشید ، شما می توانید شاهد نشت آب از کولر گازی خود باشید.
 • اگر بنا به دلایلی محل اتصال لوله تخلیه به ظرف تخلیه شل باشد و یا قطع شده باشد ، نشتی آب در کولر گازی به صورت چکه های آب مشاهده خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید به برسی این موارد بپردازید ، چرا برای این کار به یک متخصص نیاز دارید ، از این رو اگر به مشکل نشت آب در کولر های گازی برخورد کردید با نمایندگی ، تعمیرکار حرفه ای تماس حاصل نمایید.

کولر های گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد ، تنها برندی از کولر های گازی هستند که از هیچ گونه معایبی مانند نشت آب برخوردار نیستند ، از این رو تنها کولر گازی که اکنون  خرید آن در بازار جهانی صرفه اقتصادی دارد ، کولرهای گازی جنرال گلد هستند.  این برند از کولر گازی به صورت اصل از گمرک وارد ایران می شوند. و به دلیل داشتن گارانتی ۱۸ ماهه  از جمله اولین انتخاب های کاربران به شمار می روند.

همچنین بهتر است بدانید قطعات استفاده شده در کولر های گازی جنرال گلد از کشور های امارات و آمریکا وارد کشور چین می شوند و در آن جا توسط مهندسان خبره مونتاژ کولر گازی جنرال گلد صورت می گیرد.

کولر های گازی جنرال گلد

تنها وب سایت رسمی و معتبر کولر های گازی جنرال گلد ، سایت رسمی جنرال گلد است که شما می توانید با مراجعه به این سایت از محصولات موجود در سایت دیدن کنید ، قیمت ها را با هم مقایسه کنید، با پشتیبانی تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، خرید اینترنتی انجام دهید ، ادرس و شماره تماس فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر فروش کولر های گازی جنرال گلد را دریافت کنید.

6 دیدگاه برای “چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

 1. اشتراک‌ها: چرا هوای کولر گازی باد گرم می زند؟ _ دلایل خروج باد گرم به جای باد سرد - جنرال گلد

 2. اشتراک‌ها: چرا پنل کولر گازی یخ می زند؟ _ دلایل یخ زدن کولر گازی _ کولر های گازی جنرال گلد - جنرال گلد

 3. اشتراک‌ها: چرا کمپرسور کولر گازی قطع و وصل می شود؟ _ دلایل قطع و وصل شدن کمپرسور کولر گازی - جنرال گلد

 4. اشتراک‌ها: چرا کنترل کولر گازی قفل شده ؟ _ روش باز کردن قفل کنترل کولر گازی _ روش قفل کردن ریموت کولر گازی - جنرال گلد

 5. اشتراک‌ها: چرا کمپرسور کولر گازی کار نمی کند؟ _ دلایل کارد نکردن کمپرسور کولر گازی _ دلایل خاموش شدن کمپرسور کولر گازی - جنرال گلد

 6. اشتراک‌ها: چرا از شلنگ کولر گازی آب میاد؟ - دلایل نشت آب از کولر گازی _ نش آب از شلنگ کولر گازی - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *