چرا کولر گازی رو فن کار می کند؟

کولر های گازی از جمله یکی از ضرورت های افراد در تابستان به شمار می روند. یکی از اساسی ترین تجهیزات موجود در کولر های می توان به فن کولر گازی اشاره کرد. در این مطلب در نظر داریم شما را با کارایی فن در کولر گازی بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فن کولر گازی

برای کشف علت چرخش نکردن فن کولر گازی خود، بسیار ضروری است. سیستم تهویه مطبوع اساساً هوای سرد را از واحد بیرونی کولر گازی به داخل خانه شما می دمد. دیوارهای خانه شما به حفظ هوای خنک در داخل کمک می کند، بنابراین داشتن عایق خوب برای سیستم شما مهم است.

کولر های گازی دو موتور فن وجود دارد. یکی از این فن ها در داخل محیط و دیگری در محیط بیرون از خانه واقع شده است . فن دمنده داخلی هوای خنک را به داخل خانه هدایت می کند. فن بیرونی به حذف هوای گرم از خانه شما کمک می کند. اگر احساس کردید که یکی از فن های کولر گازی  کار نمی کند، هر چه سریع تر مشکل کولر گازی خود را بر طرف کنید .

نوع عملکر فن در کولر گازی  کارایی قطعات کولر گازی را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به این می شود که کولر گازی شما دچار مشکل شود.

فن کولر گازی

فن های کولر گازی چگونه کار می کنند ؟

فن های کولر گازی برای چرخش توسط خازن ها و موتورها داخل کولر گازی می شوند. شاید برایتان جالب باشد بدانید فن کولر گازی بیشتر شبیه به موتور ماشین کار می کند. خازن ها مانند باتری ها هستند ، آن ها انرژی را ذخیره می کنند که باعث کارکرد دستگاه می شود. و یک خازن راه اندازی وجود دارد. خازن ها به فن ها متصل هستند، بنابراین فن ها باید زمانی که انرژی از آن ها عبور می کند کار کنند. بدون حرکت فن ها، هوا به درستی جابجا نمی شود و بنابراین اگر فن کولر گازی شما به درستی کار نکند، مشکلاتی را برای کولر گازی شما به وجود می آورد .

بهترین راه برای کارکرد صحیح موتور فن کولر های گازی این است که اطمینان حاصل کنید که تعمیرات منظم و تهویه مطبوع توسط یک متخصص انجام می شود.

چرا فن کولر گازی کار نمی کند؟

اگر متوجه مشکل چرخیدن فن کولر گازی خود به شد کار می کند، این نشانه واضحی است که مشکلی در دستگاه شما وجود دارد. شما باید از یک متخصص استفاده کنید تا به صورت حرفه ای مشکل را تشخیص و تعمیر کند.

از جمله مواردی که موجب می شود کولر گازی شما دچار مشکل شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسائل مربوط به قدرت

دلیل چرخاندن فن کولر گازی شما می تواند مشکل برق باشد. اگر سیستم بیش از حد گرم شود، ممکن است قطع کننده شما قطع شود. اگر کولر گازی جریان برق نداشته باشد فن کولر گازی شما از چرخش متوقف می شود و دستگاه کار نمی کند.اگر قطع کننده مدار همچنان به کار خود ادامه دهد، ممکن است به یک برقکار یا یک متخصص نیاز داشته باشید تا مشکل شما را حل کند.

توجه داشته باشید با سیم های برق کولر گازی خود با احتیاط برخوردار کنید. چرا که این قسمت حاوی ولتاژ بالا است و لمس سیم اشتباه می تواند منجر به تکان الکتریکی شود. اگر در اطراف قطع کننده مدار خود احساس راحتی نمی کنید، بهتر است با یک تکنسین برق است تماس بگیرید.

 • مشکلات خازن

یکی از مهم ترین دلایلی که ممکن است فن کولر گازی  شما نچرخد، خاموش بودن خازن است. خازن فن یک جزء کوچک و استوانه ای است که سیگنال های انرژی را منتقل می کند که موتور فن و واحد کولر گازی کلی را تغذیه می کند. یک واحد کولر  معمولاً چندین خازن در خود دارد ، همه خازن‌های مختلف برای انجام وظایف فردی ایجاد می‌شوند.

جالب است بدانید خازن ها با گذشت زمان خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند. اگر خازن معیوب منشأ مشکلات شما باشد، برای اینکه کولر گازی شما دوباره به درستی کار کند، باید خازن موجود در کولر گازی را تعویض کنید.

 • مسائل مربوط به کنتاکتور

اگر متوجه شدید که فن کولر گازی شما کار نمی کند، ممکن است به دلیل مشکل در کنتاکتور کمپرسور باشد. کلید کمپرسور دستگاه ولتاژ برق را به واحد فن و کندانسور ارسال می کند. کنتاکتور کولر گازی ، قدرت مورد نیاز کولر را برای فعالیت را فراهم می کند.

سوئیچ در واحد کمپرسور کولر گازی قرار دارد. این سوئیچ ها معمولاً با گذشت زمان فرسوده و خراب می شوند که باعث می شود فعالیت فن دچار مشکل شود و دستگاه از کار بیفتد. اگر این اتفاق بیفتد، کنتاکتور باید تعمیر یا تعویض شود.

 • موتور فن کولر گازی سوخته است

اگر دیدید که فن کولر گازی نمی چرخد، ممکن است موتور فن سوخته باشد. اگر موتور فن بسیار سخت کار کرده باشد و تعمیرات سالانه یا دوسالانه منظم را دریافت نکرده باشد، یاتاقان های موتور ممکن است خراب شوند. تعمیر یا تعویض موتورهای فن می تواند بسیار گران باشد. اما برای رفع مشکل ممکن است مجبور شوید موتور را تعویض و یا تعمیر کنید.

برای پیشگیری از رخداد این مشکل مطمئن شوید که کولر گازی شما به طور مرتب توسط تکنسین معاینه می شود تا از این مشکل جلوگیری شود.

فن های کولر گازی چگونه کار می کنند

به طور خلاصه، مشکلات رایجی که می تواند باعث توقف چرخش فن کولر گازی شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکل در واحد تهویه مطبوع
 • مشکلات الکتریکی
 • مشکلات خازن
 • مشکلات کنتاکتور
 • سوختگی موتور کولر
 • شکستگی تسمه فن
 • گرفتگی فیلتر هوا

شاید برایتان جالب و غیر قابل باور باشد ولی کولر جنرال گلد ۱۲۰۰۰ و  کولر جنرال گلد ۳۰۰۰۰ مبرا از هر گونه مشکلات فنی است ، چرا که سالانه و شش ماه یک بار تکنسین های این کمپانی بزرگ با شما تماس میگیرند و در ازای یک مبلغ نا چیز پس از ۲۴ ماه گارانتی ، کولر گازی جنرال گلد شما را برسی و سرویس می کنند.

به نظرم تنها با کمی تحقیق در مورد کولر های گازی جنرال گلد می توانید به این سوال ، کدام کولر گازی را را بخریم ؟ پاسخ دهید و با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

خرید کولر گازی جنرال گلد

ما در این مطلب به فن کولر ههای گازی پرداختیم ، اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن هستید ، نصب رایگان ، ارسال رایگان و … هستید ، می توانید به تنها سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید . همچنین بهتر است بدانید ،  خرید از طریق وب سایت جنرال گلد می تواند به شما خدمات ارسال رایگان ، نصب رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … را ارائه دهد.

2 دیدگاه برای “چرا کولر گازی رو فن کار می کند؟

 1. اشتراک‌ها: چرا فن کولر گازی یکسره کار می کند؟ - چه دلایلی موجب می شود کولر گازی یکسره کار کند؟ - جنرال گلد

 2. اشتراک‌ها: چرا کولر کند کار می کند + روش های عیب یابی کولر های گازی - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *