چرا کولرگازی روی دور تند کار نمی کند؟

چرا کولرگازی روی دور تند کار نمی کند؟

جدیدا کولرهای گازی به عضو مهمی در میان سایر لوازم خانگی تبدیل شده است و به طور میانگین شما می توانید از دستگاه را در اکثر خانه ها و محیط های اداری مشاهده کنید. در گذشته کولرهای گازی تنها قابلیت سرمایش داشته اما این روز ها کولرهای گازی با جدیدترین قابلیت ها وارد بازار می شوند. یکی از جدیدترین و کاربردی ترین قابلیت های کولرهای گازی جدید داشتن حالت گرمایش کولرگازی است.

همان طور که می دانید کولرهای گازی نیز همانند سایر وسیله ها دچار مشکلات فنی می شوند، یکی از مشکلاتی که کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند، این است که چرا کولرگازی روی دور تند کار نمی کند و یا کارایی و بازدهی کولرگازی کاهش یافته است. در این مطلب از وب سایت جنرال گلد همراه باشید تا به بررسی تخصصی این موضوع بپردازیم.

دلایل کار نکردن کولرگازی روی دور تند و راهکارهای حل مشکل

کولرهای گازی به صورت دوره ای تقریبا هر سه ماه و یا هر شش ماه یک بار به سرویس نیاز دارند. این سرویس می تواند به صورت سرویس دوره ای در منزل صورت بگیرد و یا از یک سری تکنسین های مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل کولرگازی شما را حل کنند.

اگر سرویس دوره ای کولرگازی به صورت مرتب صورت نگیرد، قطعات کولرگازی به مرور دچار مشکل می شوند و در کوتاه مدت فرسوده شده و کارایی خود را از دست می دهند. از جمله قطعاتی که اگر سرویس دوره ای صورت نگیرد در کوتاه مدت کارایی خود را از دست می دهد، فن کولرگازی است. از این رو بایستی به طور مرتب کولرگازی خود را تمیز کنید تا شاهد این گونه مسائل نشوید.

دلایل کار نکردن کولرگازی روی دور تند و راهکارهای حل مشکل

از دیگر دلایل روی کند کار کردن کار کردن کولرگازی، وجود مشکلات اساسی در کمپرسور کولرگازی است که این مشکل یکی از مشکلات جدی در کولرگازی به شمار می رود. از دلایل خراب شدن کمپرسور می توان به استفاده یکسره کولرگازی بدون خاموش کردن اشاره کرد. به این ترتیب بهتر است در استفاده و نحوه مراقبت بهیته کولرگازی کوشا باشید.

همان طور که می دانید تمیز کردن فیلتر هوای کولرگازی و کندانسور برای فعالیت هر چه بهتر کولرگازی ضروری است. اگر بنا به دلایلی از جمله فراموش و تنبلی فیلتر هوا و کندانسور کولرگازی را تمیز نکنید، شاهد مشکلاتی نظیر خنک نکردن محیط و کار نکردن کولرگازی روی دور تند خواهید شد. به این ترتیب تمیز کردن دوره ای هر سه ماه یکبار در حداقل موارد و هر ماه در حداکثر موارد توصیه می شود.

اگر یکی از پره های فن کولرگازی بشکند به احتمال زیاد کولرگازی شما روی دور تند کار نمی کند و به مرور قدرت و کارایی خود را از دست می دهد. به این ترتیب از کولرگازی خود به صورت صحیح و بدون مشکل استفاده کنید.

تمامی موارد ذکر شده می توانند به نوبه خود در عملکرد کولرگازی تاثیر بگذارند و منجر به کار نکردن کولرگازی روی دور تند شوند.

چرا قدرت پرتاب باد کولرگازی کم شده است؟

فعالیت درست کولرگازی از اهمیت زیادی برخوردار است. اما در برخی موارد ممکن است شاهد کم شدن قدرت پرتاب باد کولرگازی شوید که ای مشکل بایستی در کوتاه ترین زمالن ممکن رفع شود. از جمله دلایلی موجب کم شدن قدرت پرتاب باد کولرگازی می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در ابتدا با استفاده ریموت کنترل کولرگازی مقدار باد خروجی را افزایش یا کاهش دهید تا اگر باد کم و زیاد شد متوجه آن شوید. چرا که ممکن است مقدار باد خروجی را با استفاده از ریموت کنترل کند تر کرده باشید.
  • یکی از اصلی ترین دلایل کم شدن باد کولرگازی، فیلتر کثیف و پر از گرد و غبار است. برای جلوگیری از این مشکل بایستی هر ماه فیلتر هوا را تمیز کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. برای مشاهده فیلتر هوا بایستی قسمت درب کشویی پنل داخلی را باز کنید و آن را خارج کنید و پس از شست و شو مجددا آن را در جای خود قرار دهید. کثیف بودن فیلتر هوای کولرگازی از خروج هوا جلوگیری می کند و مانند یک مانع عمل می کند.
  • خراب بودن فن کولرگازی در کاهش قدرت پرتاب باد سهم بسزایی دارد، از علائم اصلی خراب شد فن کولرگازی می توان به روشن نشدن کولرگازی، خاموش شدن ناگهانی کولرگازی، خنک نکردن محیط و کاهش قدرت پرتاب باد اشاره کرد. به این ترتیب به نحوه عملکرد کولرگازی دقت کنید تا بتوانید به درستی مشکل را تشخیص دهید و در کوتاه مدت به رفع آن بپردازید.
  • یخ زدن کویل های کندانسور نیز از جمله دلایل کاهش قدرت پرتاب باد به شمار می رود. یخ زدن کویل های کندانسور می تواند به دلیل کمبود گاز مبرد رخ دهد. از این رو بهتر است مقدار گاز مبرد را بررسی کنید. همچنین بهتر است بدانید کثیف بودن فیلتر هوا نیز تاثیر شایانی در یخ زدن کویل های کندانسور دارد.
  • کمبود گاز مبرد به کاهش عملکرد کولرگازی و در نتیجه کاهش قدرت پرتاب باد کولرگازی منجر می شود. به این ترتیب شارژ مبرد از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که برای شارژ گاز مبرد بایستی از تکنسین های مجرب در این زمینه کمک بگیرید، چرا که شارژ کولرگازی به دانش فنی و دستگاه های خاص احتیاج دارد و شما نمی توانید خودتان این کار را در منزل انجام دهید.

چرا قدرت پرتاب باد کولرگازی کم شده است؟

استفاده صحیح از کولرگازی

برای داشتن یک کولرگازی با عملکرد بهینه و پر قدرت بایستی از سرویس دوره ای و تمیز کردن کولرگازی غافل نشوید تا به این ترتیب به راحتی از کولرگازی خود استفاده کنید. همچنین انتخاب یک برند مناسب نیز تاثیر بسزایی در این موضوع دارد. برای مثال اگر از برند های فیک استفاده کنید در کوتاه مدت شاهد کاهش عملکرد و در نتیجه خراب شدن کولرگازی خواهید شد. به این ترتیب انتخاب و خرید یک کولرگازی با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است.

یکی از برندهای محبوب و پر فروش در عرصه کولرهای گازی، برند جنرال گلد است. این برند محصول کشور چین است و در نمایندگی رسمی و معتبر جنرال گلد در اقصی نقاط ایران به صورت حضوری و غیر حضوری به فروش می رسد.

برای خرید کولرهای گازی اسپلیت جنرال گلد می توانید به وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کنید.

سخن پایانی

و در پایان نحوه استفاده و مراقبت از کولرگازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا به این ترتیب از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید و به طور مستقیم عمر مفید کولرگازی خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *