چرا فن کولر گازی یکسره کار می کند؟

اگر کولر گازی شما به درستی کار کند، باید هر ۱۵ دقیقه و یا هر ۲۰ دقیقه  یک بارصدای فن روشن و خاموش می شود. اما اگر فن کولر گازی شما همیشه روشن است ، به طور قطع یک مشکل نقص فنی در کولر گازی شما وجود دارد ، که بایستی رفع شود . در این مطلب شما را با از جمله مواردی که در ایجاد مشکلات فنی ، فن کولر گازی نقش دارند می پردازیم.

دلایل یکسره کار کردن فن کولر گازی

فن یکی از مهم ترین تجهیزات در کولر های گازی به شمار می روند که تنظیم فن روی ترموستات را کنترل می کنند. وظیفه فن در کولر گازی به گونه ای است که به گردش هوای سرد در فصل های گرم سال و هوا گرم در فصل های سرد سال کمک می کند. به گونه ای فن همانند یک پیام رسان برای ترموستان عمل می کند. شما می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر روی لینک چرا کولر گازی روی فن کار می کند ؟ کلیک کنید.

ترموستات وظیفه این را دارد که هوای محیط شما را به میزانی که کاربر در نظر دارد را برساند ، اما ترموستات به تنهایی نمی تواند دما را کنترل کند و برای فعالیت خود به فن نیاز دارد. از این رو تنها یک مشکل کوچک در فن کولر گازی موجب می شود فعالیت کولر گازی شما دچار مشکل شود.

نکته : شما می توانید برای عیب یابی از مشکل کولر گازی خود، با یک متخصص تعمیر کولر های گازی تماس حاصل کنید تا بتوانید مشکل کولر گازی خود را به درستی رفع کنید.

اگر دیدید که کولر گازی شما بیشتر از ۲۴ ساعت است بدون استاپ فن یکسره روی فن کار می کند بایستی بدانید اولین کاری که باید انجام دهید این است که  کولر گازی خود را خاموش کنید تا بتوانید در آرامش کامل کولر گازی خود را عیب یابیی کنید.

دلایل یکسره کار کردن فن کولر گازی

در ابتدا تنظیمات فن را برسی کنید. چرا که اگر تنظیمات فن به جای این که روی خودکار فعالیت کند روشن باشد ، فن کولر گازی شما بدون توقف و اتومات کردن یکسره کار می کند. از این رو برای کاهش هزینه های مصرفی بهتر است تنظیمات فن کولر گازی خود را در حالت خودکار تنظیم کنید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که اگر کولر گازی شما برای محیط شما کوچک تر از حد معمول باشد یا اگر کولر گازی شما اندازه استانداری با محیط شما را نداشته باشد نمی تواند به خوبی فعالیت کند.

به طوری که یک سیستم تهویه مطبوع بسیار کوچک برای هماهنگی با تنظیمات ترموستات مدت بیشتری کار خواهد کرد. همچنین، اگر دمای بیرون به شدت بالا باشد و فن کولر گازی  نتواند به تنظیم ترموستات برسد، کل سیستم و همچنین فن تا زمانی که به دمای تنظیم شده برسد، بیشتر از حد معمول کار می کنند.

اما اگر فن و سیستم خنک کننده در زمانی که نباید بیش از حد کار کنند، کار کنند این احتمال وجود دارد که ترموستات نیاز به تعویض داشته باشد.

همچنین اگر فقط فن در حالی که جریان متناوب کولر گازی روشن نیست کار می کند، ممکن است مشکل در یک سوئیچ رله معیوب باشد که تنظیماتی را که روی ترموستات وارد می کنید از انتقال به فن جلوگیری می کند. همچنین ممکن است مشکل سیم‌ کشی یا اتصال کوتاه دیگری وجود داشته باشد که در انتقال پیام های روشن و خاموش به فن جلوگیری می‌ کنند.

اگر کولر گازی خاموش نشد چیکار باید کرد؟

اگر کولر گازی خود را نتوانستید خاموش کنید ، سوئیچ فن را روی حالت خاموش  قرار دهید، اگر فن خاموش نشد، اما اگر مجددا تغییری در حالت کولر گازی شما ایجاد نشد ، ممکن است سیستم شما به تعویض ترموستات نیاز داشته باشد. تعویض ترموستات کار یک تکنسین با تجربه است و سعی نکنید خودتان این مشکل را حل کنید. چرا که یک متخصص کار خود را به خوبی بلد است و نه تنها یک مورد را بلکه تمامی موارد را برسی می کند تا بتواند تمامی مشکلات کولر گازی شما را حل کند.

اگر کولر گازی خاموش نشد چیکار باید کرد؟

اگر مشکلی در روشن کردن کولر گازی خود داشتید می توانید رو لینک چرا کولر گازی روشن نمی شود؟ کلیک کنید.

یک تکنسین کولر گازی مشکلات زیر را بررسی و  سپس در صورت وجود مشکل آن ها را حل می کند:

 • فیلتر هوای کثیف
 • جریان هوا مسدود شده است
 • مبرد کم
 • مسائل برق
 • عملکرد ترموستات
 • عملکر فن
 • دلایل خاموش نشدن کلی فن کولر گازی

همان طور که گفتیم فن کولر گازی یکی از مهم ترین تجهیزات در کولر گازی است که وظایف مهمی را متحمل می شود . به وجود امدن حتی یک مشکل کوچک در فعالیت فن کولر گازی می تواند عملکرد کولر گازی را به طور کل مختل کند.

اما یک نکته مهم وجود دارد و آن این است که اگر قبل از خرید تمامی نقاط قوت و ضعف یک برند را در نظر بگیرید می توانید از به وجود امدن هر گوننه نقص فنی بی مورد به سبب فروده شدن تجهیزات و قطعات جلوگیری کنید.

به عنوان مثال یکی از برند های بسیار با کیفیت در بازار جهانی ، کولر های گازی جنرال گلد هستند. این برند یکی از برند هایی است که توسط مهندسان کاربلد در کشور تایلند طراحی و در کشور چین توسط مهندسان خبره مونتاژ می شوند.

خرید کولر گازی جنرال گلد

با کمی تحقیق در مورد کولر های گازی جنرال گلد می توانید به این سوال ، کدام کولر گازی را را بخریم ؟ پاسخ دهید و سپس با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

همچنین بهتر است بدانید ولی کولر جنرال گلد ۱۲۰۰۰ و  کولر جنرال گلد ۳۰۰۰۰ مبرا از هر گونه مشکلات فنی است ، چرا که سالانه و شش ماه یک بار تکنسین های این کمپانی بزرگ با شما تماس میگیرند و در ازای یک مبلغ نا چیز پس از ۲۴ ماه گارانتی ، کولر گازی جنرال گلد شما را برسی و سرویس می کنند.

و در آخر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن هستید ، نصب رایگان ، ارسال رایگان و … هستید ، می توانید به تنها سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید . همچنین بهتر است بدانید ،  خرید از طریق وب سایت جنرال گلد می تواند به شما خدمات ارسال رایگان ، نصب رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … را ارائه دهد.

4 دیدگاه برای “چرا فن کولر گازی یکسره کار می کند؟

 1. اشتراک‌ها: چرا سرعت کولر کم و زیاد می شود؟ - روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی - جنرال گلد

 2. اشتراک‌ها: چرا باد کولر گازی گرم می شود؟ - دلایلی که باعث می شود باد کولر گازی گرم شود؟ - جنرال گلد

 3. اشتراک‌ها: چرا موتور کولر گازی داغ می کند؟ - دلایل گرم شدن بیش از حد موتور کولر گازی - جنرال گلد

 4. اشتراک‌ها: چرا کولر سرما نمی دهد؟ - چه دلایلی موجب می شود باد کولر گازی کاهش یابد؟ - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *