چرا سرعت کولر کم و زیاد می شود؟

به چه دلایلی باد کولر گازی من یهویی کم و زیاد می شود؟ این سوال یکی از رایج ترین سوالات کاربران است که پس از گذشت مدتی استفاده از کولر گازی های کم کیفیت با آن رو به رو می شوند. روشن و خاموش شدن کولر گازی عوامل متعددی دارد که بایستی توسط تکنسین های حرفه ای برسی شوند. ما در این مطلب به برسی چند دلیل مهم کم و زیاد شدن باد کولر می پردازیم. با ما همراه باشید.

روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی

روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی  یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند. این می تواند ناشی از کثیف شدن قطعات و تجهیزات ، آسیب دیدن قطعات ، خرابی یا عوامل الکتریکی و مکانیکی باشد. اگر کولر گازی شما مرتباً روشن و خاموش می شود، ممکن است  کم و زیاد شدن باد کولر را تجربه کنید.

دلیل کم و زیاد شدن باد کولر به دلیل تغییر فشار هوای کولر گازی رخ می دهد. به طوری که تغییر در فشار داخل خانه می تواند سرعت هوا را تغییر دهد، که می تواند توضیح دهد که چرا خوانش جریان هوای شما شدید تر از حد معمول است.

علاوه بر نوسان خوانش جریان هوا، ممکن است در یک روز بادی متوجه تغییرات دمایی بین اتاق ها و هوای سرد در سراسر خانه شوید.

همان طور که می دانید  کولر های گازی دارای ورودی هوای بیرون است. اگر بنا به دلایلی کانال کولر گازی شما به درستی آب بندی نشده باشد ، در صورت  کم و زیاد شدن باد کولر گازی را تجربه خواهید که بایستی با یک تکنسین متخصص تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن مکشل کولر گازی شما را رفع کنند.

روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی

کانال ها می توانند سوراخ ایجاد کنند یا به مرور زمان قطع شوند. علاوه بر این، عایق اطراف کانال ها می تواند خراب شود و این سوراخ ها و شکاف ها کاملاً آشکار شوند. هنگامی که هوای بدون تهویه وارد مجاری نشتی می شود، فشار داخل کانال تغییر می کند که باعث می شود سرعت جریان هوا تغییر کند.

از آنجایی که کانال ها معمولاً در فضاهای بدون تهویه با عایق کم در مکان مورد نظر قرار دارند، وزش باد شدید می تواند فشار فضای بدون تهویه را تغییر دهد و جریان هوای مطبوع به محیط را مختل کند.

همان طور که گفتیم کولر های گازی دارای ورودی هوای بیرون است، برخی از سیستم های تهویه مطبوع دارای ورودی هوای بیرونی هستند که هوای تازه را وارد محیط شما می کنند. وقتی هوای بیرون به درستی فیلتر شود، می تواند کیفیت هوای خانه شما را بهبود بخشد.

با این حال، از آنجایی که هوای بیرون وارد ورودی می شود، جریان هوا در کولر گازی می تواند در یک روز بادی نوسان داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که حتی بادهای معمولی که وارد ورودی هوای بیرون می‌شوند می ‌توانند باعث شوند که سرعت هوا بسیار متفاوت باشد. این بدین معنا است که وزش باد در طول روز موجب می شود که هوای کولر گازی شما کم و زیاد شود و در روز های متفاوت متغییر باشد. پس نگران این نباشید که کولر گازی شما دچار مشکل خاصی نشده است.

همچنین بهتر است بدانید مشکل نقص فنی در فن کولر گازی نیز می تواند باعث شود که هوای کولر گازی به مراتب کم و زیاد شود. برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با مشکل در فن کولر گازی می توانید روی لینک چرا فن کولر گازی یکسره کار می کند؟ کلیک کنید.

اگر علائم زیر را مشاهده کردید ممکن است کانالی نشتی داشته باشید:

 • دمای نامناسب در سراسر خانه
 • گرد و غبار بیش از حد از محل خروج باد
 • کیفیت هوای داخلی ضعیف
 • کم و زیاد شدن باد کولر گازی

اگر مشکلی در روشن کردن کولر گازی خود داشتید می توانید رو لینک چرا کولر گازی روشن نمی شود؟ کلیک کنید.

اگر نگران نوسان خوانش جریان هوا هستید، توصیه می کنیم با یک متخصص در مورد تعادل سیستم HVAC خود تماس بگیرید.

تعادل هوا برای مقابله با عواملی است که جریان هوا را در داخل خانه شما افزایش یا کاهش می دهد.

جالب است بدانید پس از بازرسی اولیه از خانه و سیستم تهویه مطبوع شما، یک متخصص ممکن است راه حل های زیر را برای تعادل مناسب سیستم تهویه مطبوع شما توصیه کند:

 • افزودن دریچه های بیشتر به اتاق های خاص
 • نصب مجدد یا آب بندی کانال کشی
 • تنظیم اندازه کانال های خاص
 • افزودن عایق به کانال خود
 • ارتقاء فن

هنگامی که تغییرات تعادل هوا در کولر گازی انجام شد، مزایایی مانند موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • تنظیم دمای مناسب کولر گازی
 • مصرف انرژی کم
 • تهویه مناسب باد و …

روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی

خرید کولر گازی جنرال گلد

یکی از برند های بسیار با کیفیت در بازار جهانی ، کولر های گازی جنرال گلد هستند. این برند یکی از برند هایی است که توسط مهندسان کاربلد در کشور تایلند طراحی و در کشور چین توسط مهندسان خبره مونتاژ می شوند.

شما با انتخاب و خرید کولر های گازی جنرال گلد می توانید با یک تیر چند نشان بزنید ، به گونه ای که می توانید با خرید کولر های گازی جنرال گلد از کیفیت محصول مطمئن شوید و ضمانت مرجوع کالا در صورت نارضایتی را داشته باشید.

همچنین شما می توانید با انتخاب کولر گازی جنرال گلد پاسخ سوال کدام کولر گازی را را بخریم ؟ به دست آورید و در دغدغه ای راجب خرید کولر گازی نداشته باشید.

مبرا از هر گونه مشکلات فنی است ، چرا که سالانه و شش ماه یک بار تکنسین های این کمپانی بزرگ با شما تماس میگیرند و در ازای یک مبلغ نا چیز پس از ۲۴ ماه گارانتی ، کولر گازی جنرال گلد شما را برسی و سرویس می کنند.

اگر  به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن هستید ، نصب رایگان ، ارسال رایگان و … هستید ، می توانید به تنها سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید . همچنین بهتر است بدانید کولر های گازی همچنین بهتر است بدانید کولر جنرال گلد ۱۲۰۰۰ و  کولر جنرال گلد ۳۰۰۰۰ از جمله بهترین نوع از کولر های گازی جنرال گلد به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *