آیا آب کولر گازی برای گیاهان مناسب است؟

آیا آب کولر گازی برای گیاهان مناسب است؟

یکی از سوالات رایج کاربران به منجور صرفه جویی رد مصرف انرژی این است که آیا می توانند از آب کولرگازی برای آبیاری گیاهان استفاده کنند یا خیر. در این مطلب از وب سایت فروشگاهی جنرال گلد با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

آیا آب کولرگازی برای آبیاری گیاهان خوب است؟

گاز مبرد موجود در کولرگازی جهت فعالیت کولرگازی، طی فعالیت هایی حالت مایع به خود میگیرد و به آب تبدیل می شود. البته بایستی بدانید این آب، آب خالص نیست و ناخالصی دارد و به هیچ عنوان برای نوشیدن توصیه نمی شود. کولرهای گازی با فعالیت نرمال و بدون هیچ مشکلی به صورت روزانه ۵ الی ۱۰ لیتر آب تولید می کند.

این آب توسط شلنگ تخلیه به بیرون راه می یابد و در اکثر موارد به فاضلاب وصل اصل اما در برخی موارد ممکن است ایت لوله تخلیه را به یک بطری وصل کنند و شما پس از چند ساعت استفاده از کولرگازی این بطری را خالی کنید تا سرریز نشود.

از آنجایی که آب کولرگازی دارای ترکیباتی دیگری است و ph مناسبی ندارد به هیچ عنوان استفاده از آن برای آبیاری گیاهان توصیه نمی شود. پس از استفاده از آب کولرگازی شما شاهد زرد شدن برگ و خشک شدن درختان و گیاهان خانگی خود خواهید شد. دلیل اصلی مناسب نبودن آب کولرگازی برای آبیاری گیاهان وجود املاح و ph اسیدی است. از این رو سعی کنید از این آب برای شست و شو استفاده کنید و برای آبیاری گیاهان آز اب شهری استفاده کنید تا گیاهان طراوت و شادابی خود را حفظ کنند و دچار مشکل نشوند.

آیا آب کولرگازی برای آبیاری گیاهان مناسب است؟

شاید با خود بگویید خاک با داشتن یک سری باکتری های مفید قابلیت خنثی کردن ph را دارد، اما این تصور اشتباه است چرا که گیاهان خانگی خاک ضعیف تری نسبت به گیاهان باغ، کوچه و خیابان دارند. به همین خاطر خنثی کردن ph توسط گیاهان خانگی میسر نیست و توصیه می شود حتی برای امتحان کردن از آب کولرگازی برای آبیاری استفاده نکنید.

نکته: به هیچ عنوان از کودهای شیمیایی برای خنثی سازی ph آب کولرگازی برای گیاهان خود استفاده نکنید، چرا که شاهد از بین رفتن گیاهان خود خواهید شد. چرا که دریافت بیش از املاح و مواد مغزی در گیاهان خانگی رابطه مستقیمی با از بین رفتن و خشک شدن گیاه دارد.

از آب کولر گازی در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

اگر به دنبال گزینه های مناسبی برای استفاده از آب کولرگازی هستید، می توانید از این آب برای شست وشوی ماشین، پر کردم مخزن رادیاتور ماشین، شست وشوی حیاط، راه پله، پارکینگ و ….  استفاده کنید تا بتوانید در مصرف آب صرفه جویی کنید. از آنجایی که در برخی مناطق محروم، آب شیرین در کمترین میزان خود وجود دارد. با این روش می توان مصرف آب را مدیریت کرد. از جمله کاربرد های دیگر آب کولرگازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف شستشوی خودروهای شخصی
 • ظروف منزل
 • شستشوی راه پله ها و پارکینگ
 • استفاده برای شست وشوی تراس و بالکن
 • استفاده برای شست و شوی حمام و دستشویی
 • استفاده برای شست و شوی پنجره
 • استفاده در اتو و بخارشور
 • استفاده برای دست شویی
 • استفاده در ماشین
 • استفاده در مسافرت برای شست وشو
 • استفاده برای رادیاتور ماشین و …. از جمله چند نمونه موارد استفاده از آب کولرگازی هستند.

علت خارج نشدن آب از کولر گازی

یکی از رایج ترین مشکلات کاربران در حین استفاده از کولر گازی این است که متوجه می شوند، کولرگازی در حین فعالیت آبی از خود تولید نمی کند.  این مورد می تواند در صورت رفع نشدن منجر به مشکلات جدی در کولرگازی شما شود. از این رو صورت مشاهده این مشکل ضروری است که از یک تکنسن ماهر و مجرب برای رفع مشکل کمک بگیرید.

از مهم ترین دلایلی که موجب می شود کولرگازی آب تولید نکند می توان به مسدود شدن مسیر تخلیه کولرگازی اشاره کرد. اگر مسیر تخلیه کولرگازی بنا به دلایلی از جمله کثیفی، گرد و غبار، رسوب آلاینده ها و …. مسدود شود، آب کولرگازی تخلیه نمی شود. تخلیه نشدن آب کولرگازی منجرب به ، به وجود آمدن مشکلات جدی نظیر زنگ زدن قطعات داخلی، خراب شدن قطعات و .. می شود. همچنین در پاسخ به سوال چرا رادیاتور جلوی کولر گازی یخ می زند؟ می توان گفت مسدود بودن شلنگ تخلیه  می تواند دلیل این موضوع باشد.

از علائم مسدود بودن شلنگ تخلیه کولرگازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کویل و اواپراتور کثیف
 • یخ زدن قطعات کولرگازی از جمله کویل ها
 • کثیف بودن فیلتر هوای کولرگازی
 • زنگ زدن سینی تخلیه کولرگازی
 • خرابی پمپ کولرگازی و ….

اگر شاهد مسدود بودن لوله تخلیه کولرگازی هستید، پیشنهاد ما برای شما این است که ابتدا کویل، اواپراتور و فیلتر هوای کولرگازی خود را تمیز کنید و در صورت نیاز فیلتر هوای را تعویض کنید. اگر همچنان مشکلتان حل نشد، بایستی از یک تکنسین مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

علت خارج نشدن آب از کولر گازی

آیا آب کولرگازی مقطر است؟

در رابطه با مقطر بودن آب اسپلیت می توان گفت، این آب تمیز است و کثیفی ندارد از این رو می توانید برای شست وشو از این آب استفاده کنید. اما این آب به هیچ عنوان مقطر نیست چرا که آب مقطر خالص است و عاری از هر گونه ناخالصی است. اما آب کولرگازی ناخالصی دارد و به هیچ عنوان برای آشامیدن و و استفاده برای گیاهان توصیه نمی شود.  از این رو در موارد استفاده از این آب دقت کنید.

سخن پایانی

در پایان بهتر است بدانید استفاده از آب کولرگازی برای شست و شو می تواند به شما در مصرف بهینه آب کمک کند. تمامی مدل های کولرهای گازی از ۱۲۰۰۰ گرفته تا ۳۰۰۰۰ براساس ظرفیت خود آب تولید می کنند، به طوری که هر چقدر ظرفیت کولرگازی بالا باشد، آب بیشتری تولید خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *