چرا کولر گازی روشن نمی شود؟

همه ما انتظار داریم ، هر موقع دکمه روشن شدن کولر گازی را فشار می دهیم، کولر گازی بدون هیچ مشکلی فورا روشن شود . اما این موضوع تنها به انتظار بستگی دارد ، چرا که عوامل متعددی وجود دارند که فعالیت کولر گازی را دچار مشکل می کنند و در نتیجه مانع روشن شدن کولر گازی می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با عواملی که در روشن نشدن کولر گازی نقش دارند آشنا کنیم.

چه عواملی مانع روشن شدن کولر گازی می شوند؟

اما گاهی اوقات، کولر گازی شما می تواند از روشن شدن خودداری کند. اما چه عواملی در این موضوع نقش دارند . یا واضح تر بیان کنیم ، چرا کولر گازی من روشن نمی شود؟ برای اینکه کولر گازی شما به درستی فعالیت نیاز دارد تمامی قطعات به درستی فعالیت کنند. از جمله عواملی که در فعالیت کولر گازی نقش دارند ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشکل در ترموستات

ساده ترین توضیح برای روشن نشدن کولر گازی می توان به مشکل در  ترموستات اشاره کرد. از این رو بسیار ضروری است تا کولر گازی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ترموستات روشن است، و روی مود مورد نظر شما تنظیم شده است. اگر متوجه شدید که مشکل در ترموستات کولر گازی شما است بایستی با یک متخصص تماس بگیرید .

بهتر است بدانید بیشتر مشکلات ترموستاتی ناشی از ضعیف شدن باتری می تواند باشد . از این رو بهتر است از متخصص بخواهید باتری ترموستات کولر گازی شما را تعویض کند.

همان طور که در مطالب قبلی به برسی آن ها پرداختیم در رابطه با سوال چرا کولر گازی روشن خاموش می شود ؟ به این نتیجه رسیدیم ، یکی از دلایلی که در روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی نقش دارد ، مشکل ترموستاتی است . از این رو می تواند به صراحت بیان کرد خرابی ترموستات می تواند بر عملکرد کولر گازی شما تأثیر بگذارد.

چه عواملی مانع روشن شدن کولر گازی می شوند؟

  • مبرد کم

یکی از دلایلی که کولر گازی شما روشن نمی شود می تواند کمبود مبرد باشد. مبرد یک سیال خنک کننده است که در کویل های کولر های گازی قرار دارد. مبرد عمدتاً مسئول تأمین هوای خنک مورد نظر از کولر گازی و یا هوای گرم در مورد پمپ حرارتی است.

کمبود مبرد به دلیل مصرف مایع تهویه مطبوع شما نیست. بلکه نشتی یک مقصر احتمالی در این وضعیت است. بهتر است بدانید ترک ها و پوسیدگی ها ممکن است در طول زمان در سیم پیچ کولر گازی ایجاد شوند و در نتیجه  منجر به نشتی کولر گازی شود . علاوه بر این، عدم صرف زمان برای تعمیر و نگهداری منظم می تواند در دراز مدت منجر به خوردگی شود.

  • گرفتگی فیلترهای هوا

آخرین باری که فیلترهای هوای کولر گازی خود را تمیز کرده اید را به خاطر دارید؟ اگر پاسخ شما منفی است، پس این یک مشکل بزرگ است چرا که کولر گازی شما ممکن است به دلیل کثیف بودن فیلترها نتواند به درستی کار کند. مهم نیست که چه نوع کولر گازی دارید، تمیز کردن فیلترها ضروری است.

وظیفه فیلترها اطمینان از گردش مناسب هوا است. اگر آنها با زباله پر شوند، جریان هوا تا حد زیادی مسدود می شود. در این حالت، سیستم شما باید برای خنک کردن خانه شما سخت ‌تر کار کند و این سخت کار کردن موجب می شود که کولر گازی شما از کار بیافتد.

فیلتر هوای کولر گازی نقش بسیار مهمی در فعالیت کولر گازی دارد ، به عنوان مثال در رابطه با سوال اینکه چرا کولر گازی خود به خود خاموش می شود ؟ می توان گفت پنجاه درصد تقصیر ها در رابطه با فیلتر هوای کثیف است. همچنین فیلتر هوای کثیف می تواند پاسخ کسنی باشند که می پرسند چرا موتور کولر گازی قطع و وصل می شود؟

  • سوئیچ را بررسی کنید

برسی کردن سوئیچ کولر گازی یکی از مشکل گشا ها به شمار می روند ، اما مردم همیشه آن را نادیده می گیرند. درست مانند هر وسیله برقی دیگری، کولر گازی شما دارای کلید روشن و خاموش است. شما آن را نزدیک به محل نصب سیستم خود خواهید یافت.

شاید شما آن را خاموش نکرده باشید، اما شخصی در خانه شما می توانست این کار را انجام دهد. بنابراین، هر زمان که سیستم شما از روشن شدن امتناع کرد، قبل از انجام هر کار دیگری سوئیچ را بررسی کنید. تا در اتلاف وقت صرفه جویی کنید.

  • کندانسور تمیز نشده

واحد خارجی کولر گازی خازن نامیده می شود که وظیفه آن انتشار گرمای جمع آوری شده توسط واحد داخلی به محیط خارجی است.

بدون تعمیر و نگهداری منظم، کندانسور کولر گازی  می تواند در طول زمان کثیف شود. از این رو کندانسور برای پراکنده کردن گرما باید سخت‌ تر کار کند  زیرا خاک به عنوان یک عایق عمل می‌کند. کندانسور شروع به کشیدن جریان بیش از حد می کند و قطع کننده مدار را خاموش می کند ، خاموش شدن قطع کننده مدار موجب می شود که دیگر کولر گازی شما روشن نشود.

از این رو ضروری است کندانسور کولر گازی خود را به طور مکرر تمیز کنید تا دچار مشکل نشوید.

چه عواملی مانع روشن شدن کولر گازی می شوند؟

خرید کولر گازی جنرال گلد

اما سوال رایج کاربران این است که کدام کولر گازی را بخریم ؟ کولر های گازی جنرال گلد یکی از برند های پر فروش است که توجه کاربران را در اقصی نقاط جهان به خود جلب کرده است.  جالب است بدانید جنرال گلد تنها برندی از کولر گازی است که از بهترین کیفیت و قیمت برخوردار است .

اگر به دنبال خریدکولر های گازی جنرال گلد با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصل بودن هستید ، می توانید به تنها سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید . همچنین بهتر است بدانید ،  خرید از طریق وب سایت جنرال گلد می تواند به شما خدمات ارسال رایگان ، نصب رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … را ارائه دهد.

همچنین بهتر است بدانید جنرال گلد تنها وب سایتی است که به شما این امکان را می دهد تا در صورت بروز هر گونه مشکل فنی با پشتیبانی وب سایت تماس بگیرید تا با فرستادن متخصصین کاربلد مشکل کولر گازی شما در کوتاه ترین زمان ممکن حل کنند.

1 دیدگاه برای “چرا کولر گازی روشن نمی شود؟

  1. اشتراک‌ها: چرا سرعت کولر کم و زیاد می شود؟ - روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *