چرا موتور کولر گازی قطع و وصل می شود؟

روشن و خاموش شدن موتور کولر گازی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران با آن سر و کار دارند،  این مشکل می تواند ناشی از کثیفی، آسیب، خرابی قطعات یا عوامل الکتریکی و مکانیکی باشد. در این مطلب به برسی دلایل خرابی و قطع و وصل شدن موتور کولر گازی می پردازیم، با ما همراه باشید.

دلایل قطع و وصل شدن موتور کولر گازی

اگر موتور کولر گازی اسپلیت، ایستاده، داکت اسپلیت و … شما به طور مکرر روشن و خاموش می شود.  اگر کولر گازی شما هر ۵ تا ۱۰ دقیقه بسته به شرایط سیستم روشن و خاموش شود ، به این معنا است که موتور کولر گازی شما دچار مشکل شده است. قطع و وصل شدن کولر گازی می تواند بسیار پر هزینه باشد. از جمله رایج ترین دلایل قطع و وصلی موتور کولر ای گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکل ترموستات

اگر بنا به دلایلی موتور کولر های گازی قطع و وصل می شود، این مشکل می ‌تواند ناشی از مشکلات ترموستات باشد. اگرچه ممکن است ترموستات بخش کوچکی از قطعات کولر گازی به نظر برسد، اما  وجود این قطعه بسیار برای کولر های گازی  ضروری است زیرا این قطعه  دما را کنترل می کند.

هنگامی که ترموستات نتواند دما را به درستی تشخیص دهد و اطلاعات اشتباه را دریافت کند ، کولر گازی شما سیگنال اشتباه را دریافت می کند از این جهت موتور کولر گازی شما شروع به روشن و خاموش شدن مکرر می کند.

نکته : اگر موتور کولر گازی شما به طور مکرر روشن خاموش می شود ، این موضوع می تواند به این دلیل باشد که ترموستات کولر گازی شما در مکان اشتباهی قرار گرفته است. برای رفع این مشکل می توانید به سادگی ترموستات را به مکان بهتری منتقل کنید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا کولر گازی خنک نمی کند؟ کلیک کنید.

 • گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی

وقتی فیلترهای هوای کولر گازی شما دچار گرفتگی و کثیف باشد، می تواند مشکلات مختلفی را برای کولر گازی  ایجاد کند. گرفتگی فیلترهای هوا می تواند جریان آزاد هوا را به کولر گازی محدود کند که این موضوع می تواند موجب قطع و وصلی موتور کولر گاز شود .

بسیار مهم و ضروری است که هر چند وقت یک بار فیلتر هوای کولر گازی خود را برسی و در صورت نیاز تمیز و تعویض کنید، اگر به طور مکرر فیلتر هوای کولر گازی خود را به طور مکرر برسی و هر سه ماه یک بار فیلتر هوای کولر گازی خود را برسی و تعویض کنید می تواند از بروز مشکلاتی مانند نشت آب ، قطع و وصلی موتور کولر گازی و همچنین مشکل در فعالیت کمپرسور کولر گازی جلوگیری کند.

دلایل قطع و وصل شدن موتور کولر گازی

 • کویل های کندانسور کثیف

کویل های کندانسور وظیفه انتقال گرما از محیط داخل به محیط بیرون هستند. اگر کندانسور کولر گازی شما  کثیف باشد. کویل های کندانسور کثیف مانع از خروج گرما و هوای محیط می شوند که این موضوع  می تواند باعث گرم شدن بیش از حد سیستم شما شود و در نتیجه موتور کولر گازی شما قطع و وصل می شود . قطع و وصلی موتور کولر گازی موجب روشن و خاموش شدن کولر گازی شما خواهد شد.

برای رفع مشکل کثیفی کندانسور بایستی کویل های کندانسور کولر گازی خود را تمیز کند.

 • نشتی مبرد

مبردها خنک کننده هایی هستند که جریان هوا را به داخل و خارج از اتاق شما به گردش در می آورند. نشت مبرد می تواند باعث کاهش مبرد کولر گازی شما شود. سطح پایین مبرد می تواند باعث خرابی موتور کولر گازی و در نتیجه به روشن و خاموش شدن کولر گازی به دلیل فشار کم شود. هنگامی که فشار مبرد  دوباره افزایش می یابد، کمپرسور دوباره روشن به فعالیت می کند. این فرآیند روشن و خاموش شدن موتور کولر گازی می تواند موجب فرسوده شدن و در نتیجه خرابی کولر گازی شود.

برای رفع مشکل نشتی مبرد بایستی هر چه سریع تر با یک متخصص تماس بگیرید. تا مشکل شما را به راحتی حل کند.

 • خطای کمپرسور

کمپرسورهای معیوب معمولاً خراب می شوند و باعث گرم شدن بیش از حد محیط می شوند. هنگامی که گرمای محیط به بیشترین مقدار خود می رسد. این موضوع  می تواند باعث خاموش و روشن شدن مکرر موتور کولر گازی شود. کمپرسورهای معیوب می توانند مشکلات بیشتری را برای سیستم AC شما ایجاد کنند و باعث فرسودگی و خرابی سریع تر قطعات کولر های گازی شوند.

برای رفع این مشکل بایستی کمپرسور کولر گازی تعمیر و یا تعویض کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا کمپرسور کولر گازی کار نمی کند؟ کلیک کنید.

 • کویل اواپراتور منجمد

برخی از مشکلات کولر ، مانند محدودیت جریان هوا و نشت مبرد، می ‌تواند باعث یخ زدن کویل ‌های اواپراتور شود. هنگامی که کویل های اواپراتور منجمد می شوند، موتور کولر گازی  خاموش می شود و با آب شدن یخ دوباره روشن می شود. این موضوه می تواند به روشن و خاموش شدن موتور کولر گازی شود.

برای رفع مشکل کویل اواپراتور منجمد بایستی از یک متخصص کمک بگیرید تا متخصص تشخیص دهد که ایا مشکل در فیلتر هوا یا نشتی مبرد است یا مشکل در کویل های اواپراتور است.

دلایل قطع و وصل شدن موتور کولر گازی

 • مسدود شدن خط تخلیه

بسیاری از کولر های گازی دارای سوئیچ شناورهستند که وقتی آب در خط تخلیه به درستی تخلیه نمی‌ شود، موتور کولر گازی را خاموش می ‌کند. وقتی ترموستات کولر گازی خود را روی حالت خودکار قرار دهید اگر دیدید که هوا همچنان در گردش نیست، به این معنی است که خط تخلیه مسدود شده است.

برای رفع این مشکل بایستی از یک متخصص کمک بگیرید تا به شما در رفع گرفتگی خط تخلیه کولر گازی کمک کند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چرا کولر گازی روشن و خاموش می شود؟ می توانید روی لینک کلیک کنید.

 • خطا های الکتریکی

یکی دیگر از دلایل قطع و وصل شدن موتور کولر های گازی می تواند مشکل برقی باشد.  گاهی اوقات ممکن است خازن یا کابل منبع برق دارای ایراداتی باشد و یا ممکن است دارای ایرادات الکتریکی باشد که ممکن است از برد مدارها یا حتی ترموستات ناشی شود. هر یک از این مشکلات می تواند باعث روشن و خاموش شدن مکرر موتور کولر گازی شود.

برای رفع مشکل خطا های الکتریکی کولر گازی می توانید از یک برق کار حرفه ای کمک بگیرید .

کولر گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد از معروف ترین و پر فروش ترین کولر های گازی به شمار می روند.  کولر های گازی جنرال گلد به دلیل اینکه با هدف رضایت مشتری توسط کمپانی بزرگ جنرال گلد طراحی و روانه بازار شده اند از مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت برخوردار هستند .

دلایل قطع و وصل شدن موتور کولر گازی

اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با ضمانت اصل بودن و مرجوع کالا در صورت نارضایی ، دارا بودن خدمات پس از فروش ، نصب رایگان ،ارسال رایگان ، خرید به صورت اقساطی و … هستید ، می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کنید. و در صورت تمایل محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید. همچنین شما میتوانید با مراجعه به این سایت از متخصصان حرفه ای جهت تعمیر کولر گازی خود استفاده کنید.

7 دیدگاه برای “چرا موتور کولر گازی قطع و وصل می شود؟

 1. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی خود به خود خاموش می شود؟ - دلایل خاموش شدن خودکار کولر گازی - خرید کولر گازی جنرال گلد - جنرال گلد

 2. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی روشن نمی شود - چه دلایلی موجب می شود کولر گازی کار نکند؟ - چرا کولر گازی کار نمی کند؟ - جنرال گلد

 3. اشتراک‌ها: چرا موتور کولر گازی ضعیف شده - علائم ضیف شدن موتور کولر گازی چیست ؟ - جنرال گلد

 4. اشتراک‌ها: چرا موتور کولر گازی داغ می کند؟ - چه دلایلی موجب داغ شدن موتور کولر گازی می شود ؟ - علائم داغ شدن موتور کولر گازی - جنرال گلد

 5. اشتراک‌ها: عتل خرابی و روشن نشدن موتور کولر های گازی - جنرال گلد

 6. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی هنگ می کند؟ - هنگامی که کولر گازی هنگ می‌ کند، چه کار باید کرد؟ - جنرال گلد

 7. اشتراک‌ها: چرا کولر گازی سرد می کند اما گرمایشی کار نمی کند ؟ - چگونه این مشکل را رفع کنیم ؟ - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *