چرا کولر گازی روشن و خاموش می شود؟

یکی دیگر از مشکلات کولر های گازی روشن و خاموش شدن مکرر و پشت سرهم کولر گازی است. یک کولر گازی می تواند به دلایل مختلف مانند  کثیف بودن ، شکستگی قطعات ، خرابی قطعات به دلیل مکانیکی و الکتریکی و… از جمله دلایلی هستند که می توانند سبب ایجاد مشکلاتی در کولر های گازی شوند. در این مطلب در نظر داریم به برسی موضوع چرا کولر گازی روشن و خاموش می شود می پردازیم. با ما همراه باشید.

روشن خاموش شدن کولر گازی

اگر کولر گازی شما به طور مکرر هر ۵ دقیقه یا ۱۰ دقیقه یک بار روشن و خاموش می شود. این مطلب به شما کمک می کند.

  • مشکل در ترموستات

مشکل شما ممکن است به سادگی ترموستات شما باشد که باعث چرخه کوتاه می شود، بنابراین وقتی کولر گازی شما به طور مکرر روشن خاموش می شود،  ترموستات کولر گازی را بررسی کنید. در حالی که ممکن است ترموستات جزء کوچکی از کل سیستم شما به نظر برسد، اما  این دستگاه دمای محیط را کنترل می کند، بنابراین بسیار ضروری است که فعالیت صحیحی داشته باشد.

اگر ترموستات دما را به طور دقیق تشخیص ندهد و اطلاعات نادرست را به تجهیزات دیگر ارسال کند، به سیستم تهویه مطبوع سیگنال می دهد که به طور مکرر شروع به کار و متوقف کند. اگر متوجه شدید صفحه نمایش ترموستات شما خالی یا تار شده است، ممکن است باتری آن کم شده و به طور متناوب برق را از دست بدهد. این  موضوع باعث می‌ شود که وقتی باتری ترموستات تمام شود و برق خود را از دست دهد ، کولر گازی شما روشن و خاموش می‌ شود. برای رفع این مشکل باتری ترموستات را تعویض کنید.

روشن خاموش شدن کولر گازی

  • فیلتر هوای کثیف

همان طور که در مطالب قبلی گفتیم ، فیلتر هوا در کولر های گازی تاثیر مهمی در فعالیت کولر گازی دارد، در رابطه با روشن و خاموش شدن مکرر کولر گازی نیز گرفتگی فیلترهای هوا می تواند نقش داشته باشد، از این رو برسی فیلتر کولر گازی بسیار ضرورت دارد . اگر چه در طی برسی به این نتیجه رسیده اید که مشکل در فیلتر هوای کولر گازی است ، بایستی فیلتر هوا را تمیز و یا تعویض کنید.

  • کویل های کندانسور کثیف

اگر کولر گازی شما به طور مکرر روشن و خاموش می‌شود ، ممکن است کویل‌های کندانسور کولر گازی به دلیل کثیف بون می توتند موجب ایجاد این مشکل شود. اگر بنا به دلایلی کویل های کندانسور با کثیفی بیش از حد مسدود شده باشند، کولر گازی  ممکن است بیش از حد گرم شود و مکررا برای خنک شدن خاموش روشن شود. برای رفع این مشکل می توانید ، کویل های کندانسور خود را تمیز کنید .

  • اندازه کولر گازی

کولر گازی که خیلی بزرگ است چرخه مبرد مناسبی ندارد و با مشکلات متعددی مانند خنک کردن سریع خانه و سپس خاموش شدن مدت کوتاهی پس از روشن شدن مواجه خواهد شد. این ممکن است چیز خوبی به نظر برسد، اما در واقعیت، محیط شما  به طور غیر عادی خنک می شود و برای بازگشت هوا به حالت عادی کولر گازی شما مجددا روشن می شود.

  • نشت مبرد

اگر کولر گازی شما نشتی مبرد داشته باشد، ممکن است تهویه مطبوع شما بسیار کم مبرد باشد. مبرد یک خنک کننده است که در کولر های گازی شما چرخیده و گرما را جذب کرده و هوای داخل محیط  را خنک می کند.

  • خرابی کمپرسور

فیلتر هوای کولر های گازی همانند کمپرسور تاثیر بسزایی در عملکرد کولر گازی شما ایجاد می کند. از این رو درست مانند زمانی که نشتی مبرد وجود دارد، اگر کمپرسور کولر گازی  شما بیش از حد گرم شود، خراب شود یا شروع به خرابی کند، باعث می شود ، کولر گازی  شما به طور مکرر خاموش شود و در مدت کوتاهی دوباره روشن شود.

مطلب مرتبط: چرا کمپرسور کولر گازی کار نمی کند؟

  • کویل های منجمد اپراتور

اگر کولر گازی شما مشکل جریان هوا یا نشت مبرد دارد، ممکن است کویل های اواپراتور شما یخ زده باشند. هنگامی که این اتفاق می افتد، کولر گازی شما گاهی اوقات ممکن است واحد بیرونی کولر گازی شما خاموش شود تا زمانی که یخ آب شود و سپس مجددا کولر گازی شما روشن می شود.

  • مشکلات برق

مشکلات الکتریکی یکی از دلایل رایج روشن خاموش شدن کولر های گازی به شمار می روند. اغلب، ممکن است خط منبع برق مشکل داشته باشد یا خازن کولر گازی خراب شود و یا از کار بیفتد، اما کولر گاز شما حتی ممکن است به دلیل ترموستات، مشکل  اتصالات الکتریکی در هر نقطه از سیستم یا بردهای مدار را داشته باشند.

نکته :  روشن و خاموش شدن متناوب کولر گازی انرژی بسیار بیشتری مصرف می کند. روشن خاموش شدن کولر گازی همچنین می تواند باعث ساییدگی و زنگ زدن قطعات داخلی کولر گازی شود. از این رو فرسودگی بیشتر به این معنی است که میانگین طول عمر کولر گازی شما کوتاه تر خواهد بود.

روشن خاموش شدن کولر گازی

کولر گازی جنرال گلد

کولر های گازی جنرال گلد از جمله برند پر فروش در بازار جهانی به شمار می روند ، کولر های گازی جنرال گلد از جمله برند هاایی هستند که با ضمانت کامل به فروش می رسند. به گونه ای که اگر مشکلی درپنج سال اولیه در برند ججنرال گلد مشاهده کردید می توانید کولر گازی خریداری شده خود را به نمایندگی خرید کولر های گازی جنرال گلد مرجوع کنید.  این موضوع می تواند به طور قطع به شما اطمینان کیفیت فوق العاده کولر های گازی جنرال گلد را بدهد.

کولر های گازی جنرال گلد از جمله کولر های گازی هستند که بهترین کیفیت را در میان سایر برند ها دارند. اگر به دنبال خرید کولر های گازی جنرال گلد با ضمانت اصل بودن و مرجوع کالا در صورت نارضایی هستید می توانید به تنها وب سایت رسمی و معتبر جنرال گلد مراجعه کنید. و در صورت تمایل محصول مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت و اقساطی خریداری کنید.

کولر گازی جنرال گلد

مطالب مرتبط

چرا از کولر گازی آب می ریزد؟

کولر های گازی جنرال گلد

کلام اخر

برند جنرال گلد  یکی از شرکت های تولید کننده  انواع سیستم های تهویه مطبوع در انواع مدل ها در سطح وسیع با انواع کاربرد های متنوع  است . این کولر ها حاصل  ساخت  کشور های تایلند و مونتاژ بی عیب و نقص چین است. ما در مطلب بالا به برسی موضوع چرا کولر گازی خنک نمی کند پرداختیم. امیدواریم این مطلب نیز همانند سایر مطالب برای شما همراهان مفید واقع گردد.

شما می توانید با بررسی دقیق هر یک از ویژگی های محصولات سرمایشی و گرمایشی جنرال گلد از وب سایت جنرال گلد بهترین انتخاب  را انجام داده و در صورت تمایل خرید را از سایت رسمی جنرال گلد انجام دهید.

2 دیدگاه برای “چرا کولر گازی روشن و خاموش می شود؟

  1. اشتراک‌ها: آیا استفاده از کولر گازی ضرر دارد؟- مضرات استفاده از کولر های گازی - خرید کولر های گازی جنرال گلد - جنرال گلد

  2. اشتراک‌ها: کدام کولر گازی را بخریم - شاخص های خرید کولر گازی - بهترین برند کولر گازی - خرید کولر گازی جنرال گلد - جنرال گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *